Silvergate Capital, 2022’nin 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Finans kurumları için tasarlanmış bir kripto-fiat geçidi ağı Silvergate Capital 18 Ekim’de 2022’nin 3. çeyrek finansal verilerini açıkladı.

Tüketici fiat mevduatlarının kripto para birimi borsalarına işlenmesi benzer biçimde hizmetleriyle malum banka, Silvergate Exchange Network (SEN)’deki geçirme hacminin 2021’in 3. çeyreğine kıyasla 50 milyar dolara yakın bir düşüş kaydettiğini belirtti. Silvergate 2022’nin üçüncü çeyreğinde bu transferlerin 112,6 milyar dolarlık kısmını gerçekleştirmiş oldu.

Yatırımcılar da bu sonuçlardan oldukça memnun olmuş benzer biçimde görünmüyor. Silvergate’in ABD NASDAQ borsasında işlem gören hisse fiyatı, 3. çeyrek verilerinin açıklanmasından sonrasında yazının yayımlandığı esnada ortalama yüzde 22 düştü.

Silvergate başkanı ve CEO’su Alan Lane ise yatırımcılarla yapmış olduğu bir kazanç çağrısında, devam eden düzenleyici uyum çalışmalarını gerekçe göstererek firmanın bu yıl ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin çıkarma hedefinin büyük olasılıkla gerçekleşmeyeceğini söylemiş oldu. Bu senenin başlarında Meta’nın eski stablecoin projesi Diem’i satın alan şirket, Diem stablecoin’i kendi SEN teknolojisine entegre etmeyi planlıyor.

Öteki taraftan firmanın karı, senelik bazda yüzde 84’lük bir artış kaydederek 43,328 milyon dolara ulaştı. ABD Federal Rezervi (Fed), son 1 yılda Fed Fon Oranını geçen eylül ayında yüzde 0,00’dan yüzde 0,25’e, Eylül 2022’de ise yüzde 2,25’ten yüzde 2,50’ye yükseltti. Buna bağlı olarak Silvergate’in emanetteki varlıklarından kazanılan averaj faiz de 2021’in üçüncü çeyreğindeki yüzde 1,27 seviyesinden, 2022’nin üçüncü çeyreğindeki yüzde 2,58’lik seviyeye terfi etti.

CEO Alan Lane, açıklanan neticelerle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Silvergate Exchange Network (SEN)’deki hacimler, bu çeyrekte sektörün geneline kıyasla düşerken, hem de platformumuzun gücüne ve ağ içindeki genişleme fırsatlarına olan güvenimiz devam ediyor. SEN Leverage ürünümüze yönelik taleplere ve yeni satın alan portföyümüzdeki büyümeye tanık olduk.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası