Solana Hacker House İstanbul’un ilk günü geride kaldı

Kripto para birimi ve blockchain endüstrisindeki gelişimin yönü, artık bağımsız ve eşler arası bir öncelik felsefesinden bir topluluk ve geliştirme felsefesine doğru evrildi. Artık sektörde gizlilik, varlıkların devlet gözetimi olmadan devri gibi konular yerine, NFT’lerİdari alanlarda kullanımı, Web3 dünyanın yeni nesil çözümleri ve tabiri caizse yatırımlarla yetinmeyen firmalar.

Bunun en büyük kanıtlarından biri de şüphesiz yaşanan olaylardır. Bir dönem sayısı bir eli geçmeyen ve katılımcıların büyük çoğunluğunu o etkinliği yöneten kişilerden oluşan Web3 ve blockchain etkinlikleri bugün binlerce katılımcı, şirket ve sponsorla gerçekleştiriliyor.

Bu etkinliklerden biri Solana bilgisayar korsanının evi bu kez de İstanbul’da katılımcılarını ağırladı. Solana ekosisteminden çok sayıda yazılım geliştiricinin katıldığı etkinlikte beklendiği gibi blockchain ve Web3 geliştirme konuları ele alındı.

Solana Hacker House ilk gün katılımcılarıyla buluştu

Kripto para sektöründeki faaliyetleriyle tanınan Solana (SOL), yüksek oranda ölçeklenebilir blok zinciri ile birçok projenin merkezinde yer alıyor. Doğal olarak birçok geliştirici de bu tür etkinliklerde kendilerine yer buluyor.

Solana Hacker House, bu yazılımcıları ve sektör meraklılarını bir araya getiren en önemli etkinliklerden biri. Bir önceki lokasyonu Portekiz olan Solana Hacker House, bu kez İstanbul’da katılımcılarıyla buluştu.

Cointelegraph Türkiye’nin medya sponsoru olduğu etkinlikte sektörün gelişimi, geleceği ve potansiyeli masaya yatırıldı.

Pek çok yazılımcının katıldığı etkinliğin öne çıkanlarından biri de hiç şüphesiz ev geliştiricileri oldu.

Üniversite çevrelerinin de katılım gösterdiği etkinlikte hem konuşmacılar derslerini verdi hem de sektör uzmanları sektör meraklılarıyla buluşturdu.

5 Ocak’a kadar devam edecek olan etkinliğin ilk günü ağırlıklı olarak konuşmacılar ve proje sunumlarına ayrıldı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası