Solana tabanlı AMM, Stripe’i entegre ediyor

Solana ekosistemi, FTX’in likidite olaylarının etkisinden daha yeni çıkmışken, öteki taraftan ekosistemin önde gelen otomatik piyasa yapıcısı (AMM) Orca, yeni bir entegrasyon duyurdu.

AMM, merkeziyetsiz finans (DeFi)’yi, mevcut ekosistemin hem içindeki hem de dışındaki kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirmek amacıyla fiat paradan kriptoya geçişini güçlendirecek yeni bir Stripe entegrasyonu duyurdu. Bu yeni entegrasyon, artık fiat para biriminden kriptoya geçiş işlemleriyle beraber fiat satın alımlarına da olanak sağlıyor.

Kullanıcılar artık fiat para birimleri ile USD Coin (USDC) ve Solana (SOL)) içeren SPL tokenleri satın alabiliyor.

Orca’nın kurucu ortağı Ori Kawn’a gore, yeni entegrasyon ekonomik araçlara daha geniş erişim sağlamaya destek oluyor.

“Bu yeni entegrasyonla birlikte DeFi ekosistemine iştirakı, tüm Solana topluluğu için daha da erişilebilir hale getirmeyi umuyoruz.”

Orca entegrasyonu ek olarak Stripe’in ilk blokzinciri tabanlı entegrasyonundan birini işaret ediyor.

Stripe, geçtiğimiz mart ayında bir kripto iş paketi başlatmak amacıyla FTX, FTX US, Blockchain.com, Nifty Gateway ve Just Mining ile ortaklık kurmanın yanı sıra, kripto para birimleri ve NFT’ler için fiat ödeme desteği başlattığını duyurdu.

Şirket ek olarak Nisan 2022’de ise Polygon ağı vasıtasıyla içerik oluşturucular için USDC tabanlı bir ödeme programı oluşturmak suretiyle Twitter ile ortaklık yapmış oldu.

İlginizi Çekebilir: BlackRock CEO’su: “FTX’in çöküşüne FTT Token sebep oldu”

Söz mevzusu gelişme, tüm kripto sektörünün kripto borsası FTX’in çöküşünden sonrasında kendini toplamasının arkasından gerçekleşti.

Solana da piyasadaki krizin etkilerini hisseden sektördeki birçok şirketten biriydi. Ek olarak ekosistemin mahalli tokeni SOL’un toplam kıymeti 10 Kasım’da yüzde 32,4 düşerek ağır bir darbe aldı.

Ekosistem, tüm bunların yanı sıra, Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwa şeklinde sektördeki mühim oyunculardan Solana ağının kıymetini geliştirmeye devam etmesi için cesaret aldı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası