Son dakika… Asgari ücrete üçüncü zam olacak mı? Asgari ücret zammı ne zaman?

Son dakika… Asgari ücrete üçüncü zam olacak mı? Asgari ücret zammı ne vakit? – Iktisat Haberleri

Son dakika... Asgari ücrete üçüncü zam olacak mı? Asgari ücret zammı ne zaman?

Asgari ücret zam oranı için gözler bir taraftan enflasyon oranında olurken öteki taraftan da meydana getirilen resmi açıklamalara çevriliyor. Asgari ücret zammına ilişkin son izahat ise Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’den geldi.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN?

Bakan Alim, asgari ücret mevzusunda “Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda da yaptık. Aralık geliyor, aralıkta da yapacağız. Biz, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım.” dedi.

Bu kapsamda asgari ücret zammının aralık sonunda şu demek oluyor ki 2023 başını kapsayacak şekilde yapılması umut ediliyor.

ASGARİ ÜCRET ÜÇÜNCÜ ZAM OLACAK MI?

Bakan Alim açıklamasında “temmuzda yaptık, aralık geliyor, aralıkta da yapacağız” ifadelerini kullandı. Bu yüzden bu yıl için geçerli üçüncü zammın gerçekleşmesi beklenmiyor.

6 ayın en büyük yükselişi! “Seferberlik” sözleri buğday fiyatlarını fırlattı 6 ayın en büyük yükselişi! “Seferberlik” sözleri buğday fiyatlarını fırlattı

6 ayın en büyük yükselişi! “Seferberlik” sözleri buğday fiyatlarını fırlattı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası