Spike Lee, Filmleri Finanse Etmek İçin NFT’leri Kullanma Mevzusunda: ‘At Ahırdan Çıktı’

0


Özetlemek gerekirse

  • Yönetmen Spike Lee, “She’s Gotta Have It” de Mars Blackmon olarak görünüşüne dayanan bir takım Ethereum NFT yayınlayacak.
  • Lee, Decrypt ile projenin genç film yapımcılarına fon sağlamaya iyi mi destek olacağı ve NFT sahiplerinin hangi projelerin yapılacağına oy vermesine iyi mi izin vereceği hakkında konuştu.

Efsanevi film yapımcısı Spike Lee, beyaz perde hayatına adım atan son olarak kıdemli yönetmen oldu. NFT yaklaşan bir koleksiyon ile alan Ethereum 1986 yılında yapılmış “She’s Gotta Have It” filminden fotoğraflara dayanan sanat eseri.

Beğenmek Quentin Tarantino ve Kevin Smith“Doğru Olanı Yap” yazarı ve yönetmeni, kendi IP’sini şu anda kullanma potansiyelini araştırıyor. Web3 Uzay. Bu durumda, bunu yeni bir film yapım platformu vasıtasıyla yapıyor. Görünür Projegenç yönetmenleri destekleyecek ve NFT sahiplerinin hangi filmlerin finanse edileceğine oy vermelerine izin verecek.

Lee göründü Gary Vaynerchuk’un VeeCon konferansı girişimi görüşmek suretiyle Cuma günü Minneapolis’te ve arkasından şifresini çöz sahne röportajından sonrasında.

Visible Project, Lee’nin “She’s Gotta Have It” filmimizde Mars Blackmon karakterini canlandıran hareketsiz görüntülerini içeren 3.945 Ethereum NFT’yi yayınlayacak. Lee, bir takım Nike reklamında, bilhassa de Michael Jordan ile beraber Blackmon olarak görünmeye devam etti ve Lee, kısa süre ilkin Nike’ın 50. yıldönümünü kutlamak için bir kısa film yönetti ve Blackmon olarak rol aldı.

Her NFT görüntüsü, filmin orijinal 35 mm baskısından oluşturuldu ve ek olarak, her birini görsel olarak öbürlerinden değişik kılmak için üretken efektler, çerçeveler ve öteki ayrıntılara sahipler. Nihai ayrıntılar hemen hemen teyit edilmemiş olsa da, bu yaz piyasaya sürülmeye hazırlar.

Sahnede Lee, VaynerNFT başkanı Avery Akkineni’ye erişkin evlatları Satchel ve Jackson’ın kendisini dijital sanat eserleri, koleksiyonlar ve daha fazlası şeklinde şeyler için iyelik kanıtı işlevi gören NFT’lerle tanıştırdığını söylemiş oldu. O zamandan beri tek baskı NFT sanat eserleri satın alıyor ve sanatçılarla etkileşime giriyor, ek olarak uzay hakkında data edinmek için ev ödevi yapıyor.

Lee, “Bence bu dünyada herhangi bir şey yapmak, başarı göstermiş olmak için, bunu öğrenmek için birazcık araştırma yapmalısınız” dedi. şifresini çöz. “Hakkında hiçbir şey bilmeden bir şeye atlamak – bu zekice bir hareket değil.”

Kim bilir bilgisizlik günlerimde bunu yapardım, diye ekledi 65 yaşlarında bulunduğunu belirterek. “Fakat şimdi değil!”

Spike Lee’nin NFT düşüşünden örnek görüntüler. Fotoğraf: Görünür Proje

Böylesine uzun ve beğenilen bir film yapımcılığı kariyerinden sonrasında, Lee şunları söylemiş oldu: şifresini çöz NFT’ler yaratmanın “benim için yeni bir şey” bulunduğunu. Görünür Proje tarafınca desteklenmektedir Habitat Laboratuvarları, bir Web3 altyapı girişimi ve Lee, “onu kazanmak için en iyi konuma koyduklarını” söylemiş oldu. Arkasından, “Şimdi kulağa spor şeklinde geliyor” diye ekledi.

Görünür Proje, para toplamak için NFT damlalarını kullanarak film finansmanını demokratikleştirmeyi ve arkasından jeton sahipleri, tavsiye edilen projelerin finansman alıp almayacağını oylayacak.

Kurucu ortak Eliot Greene söylemiş oldu şifresini çöz VeeCon’da, Lee’nin filmleri The Visible Project vasıtasıyla finanse edilen film yapımcılarına akıl hocalığı yapacağını ve Lee’nin stüdyosu, 40 Acres ve a Mule Filmworks’ün bazı prodüksiyon kaynaklarından yararlanabileceklerini söylemiş oldu. Platform ek olarak sanal bir versiyonla beraber 2023 baharında Brooklyn’de bir film festivali başlatmayı planlıyor.

Greene, “Kısa filmleri direkt gelişmekte olan yaratıcılardan finanse edeceğimiz ve her NFT’nin bir oy olduğu, merkezi olmayan bir film stüdyosu yaratıyoruz” dedi. “Doğrusu, hangi içeriğin yapıldığını hakkaten görmek istediğinizi söyleyebileceğiniz Hollywood yeşil ışık sürecini demokratikleştiriyoruz.”

Görünür Proje, kısa sürede tasarlanmış bir takım Web3 girişiminin en sonuncusu. çağdaş film yapımcılığını sallamak, bağımsız yaratıcılardan sevilen kıdemli yönetmenlere kadar. şeklinde platformlar Roman Coppola’nın Merkezi Olmayan Resimleri ve Moğol Productions benzer şekilde token sahiplerinin hangi projelerin yapıldığına oy vermesine izin verirken, FF3 filmler için para toplamak için NFT damlalarını kullanır.

Bu sırada, Şibuya NFT alıcılarının öykü kararlarına oy vererek bir filmin yönünü etkilemesine müsaade eden bir platformdur. Ve Kevin Smith’in Yaklaşan Killroy NFT’ler Buradaydı sahiplerin kendi NFT’lerindeki karakterleri kullanarak kendi filmlerini ve kısa filmlerini oluşturmalarına izin verecek ve arkasından “Clerks” yönetmeni seçki seçimi devam filmleri yayınlamak için onlarla ortaklık meydana getirecek.

Lee, “Dedikleri şeklinde, at ahırdan çıktı” dedi. şifresini çöz NFT’lerin geleneksel film finansman modellerini bozma potansiyeli ile ilgili.

Kendi filmlerini NFT’ler vasıtasıyla finanse etmeyi düşünüp düşünemeyeceğine erişince, Lee bunun oldukça düşük bütçeli bağımsız bir film olması icap ettiğini söylemiş oldu. Sadece merkezi olmayan Web3 modelleri vasıtasıyla topluluk finansmanı sağlamanın bir faydası var.

“Kazanan şu: ona sahipsin,” dedi. “Ona sahipsin.”

Bir kripto uzmanı olmak ister misiniz? Decrypt’in en iyi özelliklerini direkt gelen kutunuza alın.

En büyük kripto haberlerini + haftalık özetleri ve daha fazlasını alın!

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası