Starbucks NFT partisine katıldı, Birleşik Krallık hükümeti stablecoin düzenlemeleri istiyor ve Crypto Twitter kanser savaşçısının arkasında toplanıyor, Hodler’s Digest: 3-9 Nisan

0


Her cumartesi geliyor, Hodler’ın Özeti bu hafta gerçekleşen her mühim haberi izlemenize destek olacak. En iyi (ve en fena) alıntılar, benimseme ve düzenleme vurguları, önde gelen kripto paralar, tahminler ve oldukça daha fazlası – tek bir bağlantıda Cointelegraph’ta yedi gün.

Bu Haftanın En Oldukça Okunan Haberleri

Starbucks, sendika bozma tartışması devam ederken NFT girişimini duyurdu

Kahve devi Starbucks’ın kısa süre ilkin NFT partisine katılma niyetinin sinyalini vermesiyle beraber, dönüştürülemeyen tokenler manşetlerde yer almaya devam ediyor. Starbucks CEO’su Howard Schultz Pazartesi günü bir Ortak Açık Forum vesilesiyle “Bu takvim yılının sonundan bir süre ilkin NFT işine gireceğiz” dedi.

NFT hitabı, zincirin ABD mağazalarındaki işçilerin önderliğindeki sendikalaşmaya artan ilgiyle beraber su yüzüne çıktı. Sendika hareketini yönetenlerden önde gelen Laila Dalton, NFT duyurusundan kısa bir süre sonrasında Starbucks’tan ayrıldı. Schultz’un yorumları, onun sendikalardan yana olmadığını gösteriyor.

Birleşik Krallık hükümeti, ödemeler için stablecoin’lere ilişkin düzenleyici çerçeve ile aşama kaydediyor

İngiltere’nin HM Hazinesi, bir takım cephede kripto düzenlemesine ilgi duyduğunu belirtti. Bu karışıma, varlık türünü mevcut düzenleyici yönergelere uydurmak amacıyla, yaygın ödeme araçları olarak stablecoin’lerin potansiyelinin tanınması da dahildi.

HM Gömü Şansölyesi Rishi Sunak, “Birleşik Krallık’ı kripto varlık teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmek benim hırsım ve bugün özetlediğimiz önlemler, firmaların bu ülkede yatırım yapmalarını, yenilik yapmalarını ve büyümelerini sağlamaya destek olacak” dedi.

Gömü Ekonomik Sekreteri John Glen şunları söylemiş oldu: “Kripto teknolojileri geleceğin büyük bir parçası olacaksa, o süre biz İngiltere, zemin katta olmak istiyoruz.”

Crypto Twitter, topluluk üyelerinin kanser tedavisi için fon toplamak için birleşiyor

2021 ortalarından bu yana kripto endüstrisinin bir parçası olan takma adlı Twitter kullanıcısı “Yopi” bir kanser savaşçısıdır. Kemoterapiyi denedikten sonrasında doktorlar Yopi’ye kanserin geri dönmesi üstüne kök hücre tedavisine ihtiyacı bulunduğunu söylemiş oldu. Yopi için tedavi maliyeti: 50.000 dolar.

Yopi, kripto topluluğundan mühim bir yanıtla karşılanan durumu açıklayan bir tweet yayınladı. Cointelegraph’ın haberine gore, kripto varlıkları olarak ortalama 74.000 dolar aldı.

Kısa Bitcoin Stratejisi ETF için SEC ile ProShares dosyaları

Salı günü, yatırımcıların BTC vadeli işlemlerine karşı bahis oynamasına izin verecek olan ProShares’ten değişik türde bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu yapılmış oldu. ProShares, Kısa Bitcoin Stratejisi ETF’si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdu. Esasen, ETF’nin hisseleri, Bitcoin vadeli işlemlerinin fiyatı yükselmek yerine düştüğünde kâr edecektir. Takip ettikleri kıyaslamanın tam tersini gerçekleştirmek suretiyle tasarlanan bu sözde ters ETF’ler, vadeli işlem piyasasında nispeten yaygındır.

ProShares’in Bitcoin vadeli işlemlerine dayanan Bitcoin Stratejisi ETF, SEC ürünü onayladıktan sonrasında Ekim 2021’de listelendi. Yeni dosyalanan ProShares Kısa Bitcoin Stratejisi ETF’nin Haziran listeleme hedefi var, sadece SEC’den alınan bir karar bunun ertelendiğini görebilir.

Blockstream ve Block Inc, Tesla teknolojisiyle çalışan güneş enerjisi Bitcoin madencilik tesisi inşa edecek

Kripto depolama şirketi Blockstream ve Jack Dorsey’s Block (eski adıyla Square) arasındaki yeni bir ortaklaşa iş, tamamen güneş enerjisiyle çalışan, açık kaynaklı bir BTC madencilik tesisinin geliştirilmesini görecek.

Duyuruya gore, madencilik tesisi 3,8 megavat Tesla güneş PV (fotovoltaik) dizisi ve 12 MWh (megavat saat) lityum iyon pil Tesla Megapack ile donatılacak. Bu madencilik tesisi ile firmalar, sıfır emisyonlu bir enerji BTC madeni işletmesinin fizibilitesini araştırmayı amaçlıyor.

İşbirliği ek olarak, güç çıkışı, toplam çıkarılan BTC sayısı, depolama performansı, harcamalar ve yatırım getirisi benzer biçimde temel ölçütleri görüntüleyen, her insanın erişebileceği bir gösterge panosunun geliştirilmesini de görecek.

Kazananlar ve kaybedenler

Haftanın sonunda, Bitcoin (BTC) $42.388.53Eter (ETH) 3.207.75 $ ve XRP de 0,76 ABD doları. Toplam piyasa kıymeti şu anda 1,96 trilyon dolar, binaen CoinMarketCap’e.

En büyük 100 kripto para birimi içinde, haftanın en oldukça kazanan üç altcoin’i Mina’dır. (MİNA) %17,56’da, YAKIN Protokolü (YAKIN) %16.07 ve Dışbükey Finans (CVX) %10.06’da.

Haftanın ilk üç altcoin kaybedeni Waves (dalgalar) -%50,60’da, Zilliqa (ZIL) -%37,08 ve Axie Infinity’de (EKSENLER) -%29.43’te.

Kripto tutarları hakkında daha çok data için kesinlikle okuyun Cointelegraph’ın piyasa analizi.

En Unutulmaz Alıntılar

“Küresel enflasyon zemininde Bitcoin, internasyonal anlaşmada yaygın olarak kullanılan bir para birimi olma şansına haiz.”

Chen LiCEO ve Youbi Capital’in kurucu ortağı

“Küresel Bitcoin madenciliğinin enerji gereksinimlerinin 2017’den bu yana mühim seviyede arttığı açık olsa da, son literatür, veri boşlukları ve modelleme yaklaşımlarındaki farklılıklar sebebiyle 2020 için (47 TWh ila 125 TWh) oldukça çeşitli tahminler gösteriyor.”

bu Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (IPCC)

“Sırf değişik teknoloji kullanılıyor diye kripto piyasasına değişik hareket etmek için hiçbir niçin yok.”

Gary GenslerABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı

Batı dünyasındaki neredeyse her insanın akıllı telefonlarında bir akıllı telefon cüzdanı olacağı ve muhtemelen dünyadaki her restoranla işlem yapabilecekleri bir yerde, beş yıl içinde nerede olabileceğimizi bir hayal edin.”

Anthony ScaramucciSkybridge Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı

“Bitcoin’in güvence olarak kıtlığı ve bozulmamış doğası, bir kez daha ön plana dönüyor olabilir.”

cam düğüm

El Salvador bağımsız bir demokrasi ve onun kendi kendini yönetme hakkına saygı duyuyoruz, sadece ABD’nin finansal sistemlerimizi düşünceli bir kumardan ziyade dikkatsiz bir kumar benzer biçimde görünen bu kararın risklerinden korumak için bir planı olmalı. inovasyonu benimsemek.”

Norma TorresABD temsilcisi, El Salvador’da Bitcoin’i yasal ihaleye çıkarıyor

“İnsanların bu alanda bir şeye katkıda bulunmak yada bir yan proje yapmak için bir istekleri var ise, ‘Kalbinizi buna atın’ derdim, bundan dolayı ondan bir tek beklediğiniz geri bildirimler, bağlantılar, içgörüler ve deneyimler alacaksınız. hayal bile edemezdim.”

MTCSats Ledger’ın kurucusu

Haftanın Tahmini

Bitcoin ‘orta yarıya’ fiyat düşüşü niçin bu sefer değişik oynayacak?

Kabaca her dört yılda bir, Bitcoin’in blok başına madencilik ödemesi yarı yarıya azalır. Bitcoin yarılanması olarak adlandırılan bu vaka, boğa ve ayı dönemleri de dahil olmak suretiyle dört senelik fiyat döngülerine denk geldi. Bununla beraber, birden fazla sektör katılımcısına gore bu dört senelik döngü sona erebilir.

Santiment blogunun takma adlı yazarı “Alerzio”, 11 Nisan’ı değişen zamanların potansiyel bir işareti olarak kaydetti. Alerzio, BTC’nin bu tarihten ilkin yada bu tarihten ilkin 50.000 doların kuzeyindeki fiyat hareketini sürdürmesinin önceki dört senelik dönemlerden değişik bir döngünün kanıtı olabileceğini yazdı. 11 Nisan, son olarak BTC yarılanması ile bir sonraki yarılanma arasındaki orta noktadır.

Haftanın FUD’si

Avustralyalı kripto ‘finfluencer’ları sıkıntılı yeni yasal kısıtlamalarla karşı karşıya

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) kısa süre ilkin finansla ilgili etkileyicilere ilişkin bir kırmızı bayrak salladı. ASIC, hem solo hem de influencer istihdam eden firmalar benzer biçimde influencerları, finansal promosyon olarak görülebilecek bir dil kullanma mevzusunda uyardı. ASIC’den gelen uyarı, bilhassa kriptonun aksine finanstan bahsediyor, sadece kripto çoğu zaman finans kategorisine gore gruplandırılıyor.

ASIC data sayfası, “Gerçek detayları, birinin o ürüne yada ürün sınıfına yatırım yapması (yada yapmaması) yönünde bir tavsiyeyi iletecek şekilde sunarsanız, lisanssız finansal ürün tavsiyesi vererek yasayı ihlal edebilirsiniz” diyor.

Muhalefetin hareketle ilgili bazı yorumları, kısmen neyin mali tesir olarak sayıldığına ilişkin netlik eksikliği ile ilgilidir.

Shopify, Ledger veri ihlali sebebiyle kripto sahiplerinden başka bir davayla karşı karşıya

Bir takım Ledger donanım cüzdanı kullanıcıları, Ledger, Shopify ve TaskUs’a dava açtı. Kısacası dava, sanıkların 2020’de mühim sayıda Defter alıcısının kişisel verilerinin sızdırılmasını önlemek için uygun adımları atmadıklarını iddia ediyor.

Yakınma, Ledger ve Shopify’ın, ürünlerinin “benzeri olmayan güvenliğinin” reklamını yaparak müşterileri yanlış yönlendirdiğini iddia ediyor – mevcut sızıntıyla çelişen vaatler. Davacılar ek olarak Shopify ve TaskUs’un müşterileri uyarmadan ilkin bir haftadan fazla bir süredir sızıntıdan haberdar bulunduğunu iddia etti. Shopify, sızıntı esnasında Ledger’ın çevrimiçi mağazasından sorumluydu ve TaskUs, yasal şikayete gore Shopify tarafınca yetkilendirildiği şekliyle satın alan hizmetlerini yönetmekten görevli üçüncü taraf bir veri danışmanıdır.

Yasal şikayetin arkasındaki Ledger kullanıcıları grubu, belirli zararların yanı sıra gerçekte hangi verilerin sızdırıldığının ifşa edilmesini istiyor.

AB, Rusya’ya ‘yüksek kıymetli kripto varlık hizmetleri’ sağlamayı yasakladı

Avrupa Birliği Konseyi, Ukrayna’daki savaşın ortasında Rus vatandaşlarının varlıklarını korumak için kripto para kullanmasını daha da bastırmak amacıyla ülkeye “yüksek kıymetli kripto varlık hizmetleri sağlamayı” yasaklama niyetini deklare etti.

Avrupa Komisyonu tarafınca bu Cuma tavsiye edilen öteki kısıtlayıcı önlemlerden bazıları, dört Rus bankasına bağlı işlemlerin ve varlıkların dondurulmasının yanı sıra “varlıklı Ruslara tröstler hakkında tavsiye verme yasağı”nı içeriyor.

Konseyin açıklamasından bir tek bigün ilkin, Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Rus varlıklarının ve bireylerinin 130 milyar dolardan fazla kripto varlığına haiz bulunduğunu iddia etti – bu, Rusya’nın Mart 2022 itibariyle ortalama 140 milyar dolar değerinde olan toplam altın varlıklarına neredeyse eşit bir miktar.

En İyi Cointelegraph Özellikleri

CBDC’ler kripto için kriptonit mi?

“CBDC, otoriter bir hükümetin hayalidir ve tüketici mahremiyeti için geriye doğru devasa bir adımı temsil eder.”

Elon Musk’ın yatırımı Twitter’ın kripto planları için ne anlama gelebilir?

Tesla CEO’su Elon Musk kısa süre ilkin Twitter’da %9,2 hisse satın alarak onu toplumsal medya firmasının en büyük hissedarı yapmış oldu.

Barındırılmayan durum hoş karşılanmıyor: AB’nin velayet dışı cüzdanlara yönelik saldırısı daha büyük bir eğilimin parçası

Atlantik’in her iki yakasındaki düzenleyiciler, cüzdanlarıyla işlem meydana getiren insanoğlu mevzusunda gerilmiş görünüyor.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Ne Demek - Bursa son dakika - Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular - Paket Arıtma - Gebze implant diş - Kulis haber -
sesli sohbet elektronik sigara cam
Bebek Bakıcısı - Omegle - Sohbet Odaları - Omegla - Görüntülü Sohbet -
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu radabet giriş Puff langstoninstitute.org gaziantep bayan escort antep escort