Sterlin dibe inmişti! IMF İngiltere’yi uyardı: "Gözden geçirin"…

Sterlin dibe inmişti! IMF İngiltere’yi uyardı: “Gözden geçirin”… – Son Dakika Iktisat Haberleri

Sterlin dibe inmişti! IMF İngiltere’yi uyardı: "Gözden geçirin"...

Internasyonal Para Fonu (IMF) İngiltere’yi vergi indirimlerini uygulama planını “tekrardan değerlendirmeye” çağırdı ve paketin yükselen enflasyonu tetikleme tehdidinde olduğu mevzusunda uyardı.

İngiltere’deki gelişimleri “yakından izlediğini” belirten IMF, Bakan Kwasi Kwarteng’in geçen hafta vergi indirimlerini açıklamasının arkasından , sterlin değerinde bir çöküşe ve ülkenin borçlanma maliyetlerinde bir artışa yol açtıktan sonrasında “yetkililerle ilişki kurduğunu” söylemiş oldu.

IMF, Birleşik Krallık hükümetinin arz yönlü reformlarla “büyümeyi hızlandırırken” “ailelerin ve işletmelerin enerji tutarları şokuyla başa çıkmalarına” yardım etme arzusunu anladığını söylemiş oldu.

IMF yapmış olduğu açıklamada Maliye politikasının para politikasına zıt amaçlarla çalışmamasının mühim olduğuna vurgu yaparak, “Birleşik Krallık da dahil olmak suretiyle birçok ülkede yüksek enflasyon baskısı göz önüne alındığında, bu aşamada büyük ve hedeflenmemiş mali paketler önermiyoruz” dedi.

Jeff Bezos’a bir şok daha! Tahtı devrildi: Elon Musk ilk kez… Jeff Bezos’a bir şok daha! Tahtı devrildi: Elon Musk ilk kez…

Jeff Bezos’a bir şok daha! Tahtı devrildi: Elon Musk ilk kez…

IMF’nin Kwarteng’in mali planına yönelik keskin eleştirisi, İngiltere’deki bazı iş liderlerinin vergi indirimlerine karşı çıkmasıyla geldi, İngiltere Merkez Bankası’nın baş ekonomisti ise “mühim bir parasal tepki” vermesi icap ettiğini söylemiş oldu.

MOODY’S DE ELEŞTİRDİ

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Birleşik Krallık’taki duruma ilişkin ilk değerlendirmesinde, fonlanmayan büyük vergi indirimlerinin artan borçlanma maliyetlerine ve daha düşük büyümeye yol açacağını söyleyerek eleştirel yorumlarda bulunmuş oldu.

Moody’s, İngiltere’nin kredi notunu değiştirmemesine karşın, “fonsuz büyük bir mali teşvik” mevzusunda uyardı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası