Şüpheli yapay zeka tabanlı proje, yatırımcılardan 1 milyon dolar topladı

Yapay zeka (AI), ChatGPT v4’ün sunduğu özellikler nedeniyle son zamanlarda trend olan bir konu olurken, “AI destekli” merkezi olmayan bir uygulama olduğunu iddia eden bir proje, şüpheli bir dolandırıcılıkla kullanıcılarından yaklaşık 1 milyon dolar aldı.

AI destekli bir proje yatırımcıları dolandırdı

Blockchain güvenlik platformu CertiK kısa süre önce Harvest Keeper’ın yaklaşık 933.000 $ kullanıcı varlığı çaldığını doğruladı. CertiK’e göre, kullanıcılar ayrıca Ethereum, BNB Smart Chain ve Polygon ağlarında buz dolandırıcılığı nedeniyle yaklaşık 219.000 $ kaybetti. Güvenlik firması, kullanıcıları projeye olan izinlerini iptal etmeye çağırdı ve insanları web sitesiyle etkileşime girmemeleri konusunda uyardı.

Harvest Keeper, alım satım sürecini maksimum ödeme için optimize eden ve kullanıcı mevduatlarından %4,81 getiri vaat eden bir AI projesi olduğunu iddia etti. Platform, web sitesinde 21 gün içinde %101 yatırım getirisi ve %8 yönlendirme primi sözü verdi. Ayrıca projenin Twitter’da yaklaşık 30.000, Telegram kanalında ise 32.000’in üzerinde takipçisi bulunmaktadır.

Cointelegraph, yorum için Harvest Keeper’a ulaştı ancak yanıt alamadı.

İlginizi çekebilir: PeckShield, ChatGPT ile ilgili üç token pompası ve dökümü tespit etti

Ancak, ChatGPT dolandırıcılığının Twitter’da yeniden ortaya çıkmasından bu yana, sosyal platformda “CryptoGPT” ile ilişkili olduğunu iddia eden düzinelerce hesap su yüzüne çıktı. 10 Mart’ta Twitter’da “CryptoGPT” adlı bir belirteç projesiyle ilgili bir hashtag trend oldu. Ek olarak, sahte piyangoların reklamını yapan bir dizi benzer hesap ortaya çıktı. Benzer adlara sahip düzinelerce Twitter hesabı da sosyal platformu taciz etti ve bazıları sahte olduğundan şüphelenilen piyangolar ve airdrop’lar sundu.

ChatGPT’nin en son sürümünün Ethereum’daki akıllı sözleşmeleri kontrol edebileceğini ortaya çıkardıktan sonra, birçok kişi bu yazılımın sonunda geliştiricilerin yerini alıp almayacağı konusunda spekülasyon yaptı. Bununla birlikte, son ETHDubai etkinliğinde, blok zinciri geliştiricileri, popüler AI aracının yeni yinelemesinin geliştiricilerin yerini almayacağına, bunun yerine onlara yardımcı olacağına dair güvenlerini ifade ettiler.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası