Tayvan’ın FSC’si kriptoyu düzenleyecek

Kripto para Dünya ülkelerinin bakış açısı hızla değişiyor. Bir yanda Çin’in baskıcı perspektifinden kurtulan Hong Kong, diğer yanda bu alanda yeni adımlar atan Tayvan, Asya ülkelerinde kendini hissettirmiştir.

Son olarak Bloomberg tarafından paylaşılan son bilgilere göre Tayvan’ın FSC uzantısıkripto paralarda önemli bir adım attı. Mali düzenleyici ayrıca kripto para birimlerini yakından inceliyor.

Bu gelişmeyle birlikte FSC, bölgede uzun süredir tartışma konusu olan kripto para birimi düzenlemesi ve kara para aklamanın önlenmesi (AML) için yeni bir çerçeve oluşturmak için çalışacak.

Tayvanlı FSC, kripto varlıkları için yeni hedef açıkladı

Tayvan kripto meraklısı bir ülke değil. Özellikle düzenleyici alanda kararlı ilerleme kaydeden ülke, kripto para konularında da oldukça katı bir pozisyon alıyor. Ancak Asya bölgesinde kripto perspektifinde yaşanan “yumuşama” etkisi Tayvan’da da hissedildi.

Öyle ki, son bilgilere göre Tayvan hükümet kabinesi ve FSC, kripto para birimleri için yeni bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için birlikte çalışacak.

Amerika BankasıKrizde yeni bir finansal kriz getirip getirmeyeceği sorusunun sorulduğu masada açıklanan yeni kripto adımları.

Ayrıca, bu yeni düzenleyici çalışma teklifi geçerse, bu hamle Tayvantarafından atılan ilk düzenleyici adım olacak.

Ülkenin yerel basın temsilcisi, FSC’nin Mart ayı sonuna kadar kripto para birimlerinin düzenleyicisi olarak ilan edilebileceğini ve bu alandaki kararların kamuoyuna açıklanabileceğini söyledi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası