Teksaslı yetkililer Voyager’ın geri ödeme planına itiraz etti

Teksas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu (SSB) ve Teksas Bankacılık Birimi (DOB), Voyager Digital’ın aydınlatma beyanına mahkemede itiraz ederek, batkı eden borsanın kripto varlıklarının adil piyasa kıymetini kestirmek için kullanılan yöntem ve hesaplamaları sorguladı.
SSB ve DOB avukatları, ABD Cenup New York Bölge İflas Mahkemesi’ne meydana getirilen başvuruda, Voyager’ın düzeltilen aydınlatma beyanının yeterliliğini onaylayan mahkeme sonucuna itiraz etti. Temmuz 2022’de New York’ta 11. Madde kapsamında batkı başvurusunda bulunan Voyager Digital, yatırımcılar için kurtarma planı da önerdi.
Teksas eyalet yetkilileri, Voyager’ın alacaklılara varlıklarının yüzde 70’ini iade etmeyi öneren aydınlatma beyanının, averaj coin fiyatlarını hesaplamada kullanılan yöntemi açıklamadığını ileri sürdü:
“Borçlu (Voyager), SSB yada DOB’den lisans almadı ve lisanssız etkinlik gösterdiği için ciddi cezalar ile karşı karşıya. FTX de Teksas Eyaleti’nde iş yapmak için lisans almadı.”
Avukatlar, kripto para borsası FTX’in de “Voyager Earn Program”a benzer bir ürün sunduğuna dikkat çekti. Voyager’ın ürünü, ABD’de birçok eyalette durdurulmuştu.
SSB ve DOB, netice olarak Voyager’ın aydınlatma beyanının mevcu haliyle reddedilmesini, ek olarak Voyager’ın varlık kurtarma planındaki adil piyasa kıymetini belirlerken kullandığı yöntem ve hesaplamaları açıklamasını istiyor.
FTX US, 5 Ekim’de Voyager’ın varlıklarını açık artırmayla satın almıştı. Voyager’a bakılırsa FTX’in teklifi, kripto varlıklarının “gelecekte belirlenecek bir tarihteki” adil piyasa değeriyle oluşturuldu. Bu değerin 111 milyon dolar “ilave kıymet” ile 1,3 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.
Duruşma 19 Ekim’de görülecek.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası