Terra Labs ve Luna Guard’da denetim yapıldı

Luna Foundation Guard (LFG) ve Terraform Labs (TFL), 8-12 Mayıs 2022 tarihleri ​​içinde TerraUSD (UST) fiyatını koruma çabaları için teknik bir denetim yaptırdı. LFG bloguna nazaran. denetimin amacı UST dolar sabitini koruma çabaları esnasında aktarılan fonların geleceği hakkında toplumsal medyada ortaya atılan iddialara cevap vermekti.

Denetim, LFG’nin UST sabitini korumak için 80.081 Bitcoin (BTC) ve şu anda ortalama 2,8 milyar dolara denk gelen 49,8 milyon dolar stablecoin harcadığını tespit etti. Ek olarak TFL de sabiti korumak için 613 milyon dolar harcadı. Söz mevzusu denetim, ABD merkezli danışmanlık şirketi JS Held tarafınca gerçekleştirildi.

LFG, denetim sonuçlarının; fonların kötüye kullanılmadığını yada şirket içinde olanların faydalanması için fon kullanılmadığını gösterdiği sonucuna vardı. LFG ek olarak denetimin, LFG fonunun kolluk kuvvetleri tarafınca donmuş olduğu iddiasını ortadan kaldırdığını öne sürdü ve “Tüm LFG fonları kendi kendine barındırılan cüzdanlarda tutulur, 16 Mayıs tweet’inden bu yana taşınmaz ve dondurulmaz,” ifadelerini kullandı.

Öteki taraftan Cenup Koreli yetkililer de eylül ayında, KuCoin ve OKX borsalarından LFG adına 15 Eylül’de oluşturulan bir cüzdandan aktarılan 3.313 BTC’yi dondurmalarını yine istemişti.

İlginizi Çekebilir: Terraform Labs sözcüsü: “Kwon’un davası siyasal bir hal aldı”

LFG blogunda ek olarak Cenup Kore’de suçlamalarla karşı karşıya olan ve şimdi nerede olduğu bilinmeyen Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’un şu sözleri aktarıldı:

“Saydam, açık kaynaklı, merkeziyetsiz bir stablecoin’in sabitini koruyamadığı ve yaratıcılarının onu korumak için çaba sarfetmek için hususi ana para harcamış olduğu Terra davası ile, operatörlerinin finansal kazanç için alan kişi fonlarını kötüye kullandığı merkezi nezaret platformlarının başarısızlığı arasındaki fark oldukça mühim.”

Kwon, paylaşmış olduğu bir Twitter ileti dizisinde, “Birçoğunuz UST’de fazlaca para kaybettiniz ve bunun için üzgünüm. Sistem her ne kadar saydam ve açık kaynaklı da olsa, kurucusu olarak bu sistemin risklerini daha iyi anlamalı ve iletmeliydim,” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası