Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon, Stabilcoinleri Bitcoin veya Altcoinlerle Desteklemenin Bu Büyük Riski Ortadan Kaldırdığını Söyledi

0


Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, stabilcoinlerin ABD doları ile desteklenmesinin bu varlıkların kullanım durumlarını sınırlayabileceğini söylüyor.

CNBC ile ilgili yeni bir röportajda Kwon, dolar karşısında fiyat istikrarı sağlamak için fiat veya başka bir kripto para birimi benzer biçimde bir biriki varlık tarafınca desteklenen kripto varlıkları olan durağan(durgun) paralarla gelen potansiyel riskleri tanımlıyor.

“Dolar cinsinden stabilcoinleri desteklemenin kendi başına yanlış bir şey bulunduğunu düşünmüyorum. Bir tek, sözde merkezi durağan(durgun) paraların kullanım durumları ile yapabileceğiniz şeylerin bazı sınırları vardır.

Mesele şu ki, çıkarılan her stabilcoin birimi için banka hesabında bir dolar tutuyorsanız, o stablecoin’in artık bir ihraççısı ve bir operatörü var. Bunun anlamı, bir operatöre ve ihraççıya haiz olmanın tüm ilgili uyum ve gizleme risklerine haiz olmanızdır, bu sebeple mesela, şirket herhangi bir nedenle batkı ederse ne olur? Bu durumda, o stablecoin’in üstüne garip şeyler inşa eden hepimiz şimdi batkı mahkemesinde rehin tutuluyor…

Ya da banka mevduatlarını düzenlemenin fazlaca kolay olduğu düşünülürse, bence merkezi durağan(durgun) paralarla görmeye başlayacağımız şeylerden biri, büyük bir uyum sürünmesi olacağıdır, bu da demek oluyor ki zaman içinde, KYC benzer biçimde şeyler üstünde katman [know your customer] Ne tür uygulamaların bir stabilcoin kullanabileceğini ve tüm kullanım durumları için kesinlikle uygun olmayan bir araştırma.”

Kwon, Bitcoin (BTC) ve LUNA benzer biçimde altcoinlerin, merkezi durağan(durgun) paralarla veya geleneksel para birimi tarafınca desteklenenlerle bağlantılı riskleri ortadan kaldırabileceğini söylüyor.

“LUNA veya Bitcoin benzer biçimde mahalli kripto para biriminde desteklenen bir şey olarak merkezi olmayan bir stabilcoin, ihraççı olmaması, operatör olmaması özelliğine haizdir, bu sebeple dünyadaki hepimiz bir dolar değerinde Bitcoin ile tecim yapabilir, bir dolar değerinde Bitcoin ile tecim yapabilir. Bir TerraUSD çıkarmak için LUNA değerinde. Bunun, merkezi olmayan finansı hakkaten merkezi olmayan hale getirmesi benzer biçimde güzel bir özelliği var.”

İ

Fiyat İşlemini Denetim Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Direkt gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecanFeysbuk ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp

En Son Haber Başlıklarını Denetim Edin

Mesuliyet Reddi: The Daily Hodl’da anlatılan görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan ilkin lüzumlu özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ilişik bulunduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda bulunduğunu lütfen ihmal etmeyin. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı müessese pazarlamasına katıldığını lütfen ihmal etmeyin.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Natalia Siiatovskaia/Angela Harburn

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası