Tesla CEO’su Elon Musk Dogecoin Videosunu Paylaştı — ‘Her Şeyi Açıklıyor’ Diyor – Altcoins Bitcoin News

0


Tesla CEO’su Elon Musk, 1 Nisan’da bitcoin madenciliği ile ilgili bir sohbette Twitter’da bir dogecoin videosu paylaştı. “Bu video her şeyi açıklıyor” diyor.

Elon Musk Dogecoin Videosunu Paylaştı

Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk, 1 Nisan’da Ark Invest’in araştırma direktörü Brett Winton tarafınca bitcoin hakkında bir tweet’e cevap olarak meme kripto para birimi dogecoin (DOGE) hakkında bir video paylaştı.

Tweet’te Winton, 1 Nisan’da annesine bitcoin madencilerinin bilgisayar bulunduğunu açıklamakta güçlük çekmiş olduğu bitcoin madenciliği hakkında bir konuşmadan alıntı yapmış oldu. Aynı gün “Ð is for Ðogecoin” başlıklı bir meme videosuyla cevap veren Musk, “Ona bu videonun her şeyi açıkladığını gösterin” yazdı.

Tesla CEO'su Elon Musk Dogecoin Videosunu Paylaştı — 'Her Şeyi Açıklıyor' Diyor

Kısa video, DOGE maskotunu aya yapmış olduğu bir yolculuğa çıkarıyor. Bir roket üstündeki shiba Inu, DOGE’nin fiyatı yükselirken bitcoin ve öteki büyük kripto para birimlerini geçti.

Winton, Musk’a yanıt verdi: “Korkarım onun için fazlaca uzak bir meme. (Öte taraftan, 5 yaşındaki oğlum şimdi bir Coinbase hesabı açmak için çılgınca ajitasyon yapıyor).”

Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus, Musk’ın tweet’ine yorum yapmış oldu ve meme videosunun “tarihin en iyi kripto para birimi videosu” bulunduğunu belirtti.

Musk bu videoyu daha ilkin Twitter’da paylaşmıştı, geçen yıl 7 Şubat’ta tweet atmıştı: “Ð Ðogecoin içindir! Eğitim videosu.”

DOGE topluluğu, Musk’ın en sevdikleri kripto para birimi hakkında yine tweet atmasından dolayı kendinden geçmiş durumda. Tesla CEO’suna uzun süredir “Dogefather” diyorlar ve tweet’leriyle dogecoin fiyatını yukarı doğru göndermesini takdir ediyorlar.

Piyasa değerine bakılırsa en büyük 12. kripto para birimi olan Dogecoin, Bitcoin.com Markets’ten alınan verilere dayanarak, yazı yazılırken jeton başına 0.1431 $’dan işlem görüyor. Sadece Musk’ın son DOGE tweeti piyasayı pek hareketlendirmedi. Tweet attığında meme jetonu 0.1420 dolar civarında geziniyordu.

Musk, Mart ayında bitcoin, ether ve dogecoin sahibi bulunduğunu doğruladı ve bu tarz şeyleri satmayacağını altını çizdi. Tesla patronu, dogecoin’in insanların kriptosu olduğuna ve DOGE’nin işlemler için en iyi kripto para birimi olduğuna inanıyor. Buna karşılık, bitcoin’i bir kıymet deposu olarak görüyor. Elektrikli otomobil şirketi de bazı ürünler için DOGE’yi kabul ediyor.

Aşağıda Elon Musk tarafınca paylaşılan DOGE ile ilgili video yer verilmiştir.

Elon Musk’ın “her şeyi açıklayan” bir dogecoin videosu paylaşması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, Bitcoin’i 2011’de buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası