Trader Joe, Ethereum (ETH) ekosistemine ilk adımını attı

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) protokolü Trader Joe, yeni pazarlara erişme ve kullanıcı etkinliğini artırma planlarının bir parçası olarak Avalanche’dan Ethereum ekosistemine olan ilk genişlemesini duyurdu. 

Merkeziyetsiz alım satım platformu, Katman 2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum One’a çoklu zincir genişlemesini 1 Aralık tarihinde duyurdu. Bu haber ise Trader Joe’nun düşen TVL ve kullanıcı etkinliği içinde ek pazarlara açılma ve yeni ortaklıklar imzalama niyetini açıklamasından ortalama bir ay sonrasında geldi. 

Arbitrum One’ın arkasındaki ve Offchain Labs ile yakından çalışan ekip, Ocak 2023’te resmi olarak Arbitrum One ana ağını başlatmadan ilkin gelecek günlerde bir testnet başlatacaklarını duyurdu.  

“Arbitrum One’ın başlatılması küresel olarak genişleme faaliyetlerinde bir sonraki adımdır. Avalanche üstüne inşa edilmiş yenilikçi AMM’yi tanıtmayı ve ek olarak Arbitrum ve Avalanche’ın toplu DeFi ekosistemlerinden yararlanmak için yeni ortaklarla emek vermeyi dört gözle bekliyoruz.” 

Söz mevzusu genişleme faaliyetleri, Trader Joe’nun ekosistemini cüzdanlar, veri istemcileri ve öteki vektörler ile ortaklıklar ve entegrasyonlar yöntemiyle açıldığı sırada geldi. 

Trader Joe’nun kayda kıymet son gerçekleştirdiği son ortaklıklarda Trust Wallet ve Crypto.com da yer alıyordu. 

Trader Joe, protokolün orijinal AMM’si olan Joe V1 AMM’nin Liquidity Book AMM’ye ek olarak Arbitrum One’a geçiş yapacağını ve bunun tüm Arbinaut’lara sıfır kayma işlemi ve gizli saklı likidite tedariği sağlayacağını belirtti. 

Bildirilere gore, Trader Joe’nun AMM’lerini Arbitrum One’da başlatmayı tercih etmesinin sebeplerinden biri de Offchain Labs’in ağ üstünde bir DeFi protokolleri ekosistemi oluşturma çabalarından etkilenmesi oldu.  

Arbitrum One ekibinden, “Liquidity Book’u başlatmak, canlı ekosisteme büyük bir katkı sağlayacak” açıklamaları geldi. 

Trader Joe tarafınca Arbitrum genişlemesine ilişkin paylaşım. Kaynak: Joe Content.

Trader Joe, Crypto Twitter’da “Küreselleşme zamanı geldi” sloganını duyurmasına karşın, firmanın arkasındaki ekip, esas yuvası ve tüm gelişme faaliyetleri için en büyük önceliği Avalanche’ta devam edeceğini de ekledi. 

Trader Joe ek olarak, kredi platformu Banker Joe’ya ek olarak JOE Token’ının NFT pazaryeri JoePegs ve staking platformunun Arbitrum’da Liquidity Book AMM ve Joe V1 AMM’ye ilk aşamada katılmayacağını deklare etti. 

İlginizi çekebilir: Avalanche ağında Geçici Yitik için tehlikeli sonuç çözüm önerisi 

Öte taraftan duyuru, JOE fiyatı üstünde pozitif bir tesir yarattı. CoinGecko verilerine gore JOE, duyurudan sonrasında sekiz saat içinde yüzde 13,35 kıymet kazanmıştır ve 0,163 dolardan 0,185 dolar seviyelerine kadar terfi etti. JOE Token, tercüme gösterim saati itibarıyla da 0,179 dolar seviyelerinden alıcı bulmaya devam ediyor. 

Son olarak DeFi toplayıcısı DefiLlama’dan alınan verilere gore, Trader Joe şu anda Avalanche’ta 94,13 milyon dolarlık TVL ile en üst sıradaki merkeziyetsiz borsa (DEX) olmaya devam ediyor. Bununla beraber trader Joe DeFi protokolünde ise üçüncü sırada içeriyor ve Ethereum mahalli borç verme platformu AAVE ve Avalanche tabanlı liquid staking sağlayıcısı Benqi’yi takip ediyor. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası