Truss duyurdu! İngiltere'den Ukrayna'ya sağlanan desteği ikiye katlama sözü

Truss duyurdu! İngiltere’den Ukrayna’ya sağlanan desteği ikiye katlama sözü – Son Dakika Iktisat Haberleri

Truss duyurdu! İngiltere'den Ukrayna'ya sağlanan desteği ikiye katlama sözü

İngiltere Başbakanı Liz Truss, gelecek yıl 2022’de Ukrayna’ya sağlanan 2,3 milyar sterlin (2,6 milyar dolar) askeri yardımı aşma sözü verdi. Böylece Ukrayna’ya verilen destek ikiye katlanacak.

Truss, “Ukrayna halkına mesajım şudur: Birleşik Krallık her adımda tam arkanızda olmaya devam edecektir. Güvenliğiniz bizim güvenliğimizdir” dedi.

Truss, İngiltere’nin, 2022’de 2,3 milyar sterlin taahhüt ederek Ukrayna’ya en büyük ikinci askeri bağışçı bulunduğunu ve gelecek yıl desteğin, roket topçu sistemleri şeklinde teçhizatı içermesi beklense de, Ukrayna ordusunun gereksinimlerine nazaran belirleneceğini söylemiş oldu.

Son dakika! TOKİ'den Sosyal Konut Projesi'yle ilgili uyarı: Şikayetler var, dolandırıcılığa dikkat Son dakika! TOKİ'den Sosyal Konut Projesi'yle ilgili uyarı: Şikayetler var, dolandırıcılığa dikkat

Son dakika! TOKİ’den Sosyal Konut Projesi’yle ilgili uyarı: Şikayetler var, dolandırıcılığa dikkat

Kraliçe Elizabeth’in cenazesinden bir tek birkaç saat sonrasında New York’a yapmış olduğu gezide açıklamalarını meydana getiren İngiltere’nin yeni başbakanını ekonomide yoğun yedi gün bekliyor. İşletmeler için yeni bir enerji destek paketi, Ulusal Sıhhat Hizmetine destek olacak bir plan ve vergi indirimleri açıklanacak mevzular içinde.

ABD İLE TİCARET ANLAŞMASI PLANDA YOK

Truss, başbakan olarak ilk internasyonal ziyaretinde, New York’taki BM Genel Kurulu’nda yarın ABD Başkanı Joe Biden ile görüşecek. Truss, uçakta kendisine birlikte rol alan gazetecilere, ABD ile bir tecim anlaşması temalı müzakerelerin “kısa ila orta vadede” başlamasını beklemediğini söylemiş oldu.

İngiltere’nin, Avrupa Birliği’nden ayrılırken kati gözüyle bakılan ABD ile bir tecim anlaşmasını Biden yönetimi bir öncelik olmadığını açıkça belirterek geri çevirmişti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası