Tüm Gezegen Konumları İle Beraber Doğum Haritası Hesaplama

0

Tüm Gezegen Konumları İle Beraber Doğum Haritası Hesaplama

Merkür, Venüs, Mars gibi gezegenlerin konumları zamana göre değişse de, kişisel doğum haritaları hesaplaması yapılan kişinin doğum anına ait gök boşluğunun bir resmi olması sebebiyle sabittir.

Doğum haritası hesaplaması hayli teknik bilgi gerektiren, oldukça karmaşık bir iştir. Bundan dolayı astrolog olmayanların kendi doğum (natal) haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan ihtimal dahilinde değildir. Sevindirici haber şu ki, teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde tüm bu karmaşık hesaplamaları kolayca yapabilen bilgisayar destekli yazılımlar oluşturulmuştur. Bizler de sitemizi kendi yıldız haritanızı en kısa yoldan çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

İnternet üzerinde yayında olan pek çok doğum (natal) haritası hesaplama uygulaması bulunmakta. Bu siteleri incelediğimizde, önemli bir kısmının yalnızca burç konumlarını gösterdiğini, ancak bunların neyi ifade ettiğini herkesin anlayacağı şekilde izah etmekte yeterli olmadığını görüyoruz. Oysa ki astrolojik sahada uzman olmayanlar detaylı doğum haritası analizlerini görmek isterler. Bunu bildiğimiz için biz de astroasist.com olarak kolay anlaşılır yorumları barındıran bir harita sitesi olarak yayınlarımızı sürdürüyoruz.

Genel hatları ile ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astroloji ilminde uzmanlaşmış kişilerin sahip oldukları becerilerin teknoloji yardımıyla özel yazılımlara aktarılarak sunulan türüdür.

İlk dönemlerde astrolojiyle ilgili olanların ephemeris kullanarak uzun uğraşlar sonucu çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, bu gün teknolojinin de yardımıyla dakikalar içerisinde hesaplamak ve tüm yorumlarını görmek mümkün hale geldi.

Gök günlüğü denilen tablolar özel bir tarihe göre astrolojik gök cisimlerinin bulunduğu yerleri görmek için kullanılan tablolardan oluşur. Bu verilere bakarak, astrolojik konumları görebilirsiniz yine de, gerek harita oluşturma ve gerekse sembolleri okuma ve yorumlama konusunda tıkanabilirsiniz. Haritadaki sembollerin okunması ancak astrolojik donanımlara sahip kişilerce yapılma imkanı olan son derece zor bir iştir. Bu konuda bir astroloji uzmanından profesyonel hizmet alabilir ya da sitemizdeki ücretsiz doğum haritası hesaplama ve analiz yazılımından yararlanabilirsiniz.

Astrolojik alanda uzman değilseniz bile şahsınıza özel son derece detaylı astroloji haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için doğum anınıza ait gün, ay, yıl ve saat verilerini ve doğduğunuz şehrin enlem/boylam bilgilerini girmeniz yeterlidir. Yıldız haritamı göster butonunu tıklamanız halinde derhal haritanızı görebilirsiniz.

Astrolojik konumların kısmen yoruma dayalı kısımları olsa bile, aslında çoğunlukla aynı manaları ifade eder. Bu sebeple bire bir olmasa dahi aynı kişiye ait farklı doğum haritası verileri hemen hemen örtüşür diyebiliriz.

Doğum haritası bir kimsenin doğduğu anda bulunduğu koordinata göre astrolojik tesiri olan gezegenlerin dağılımlarını bilmemize yarayan bir haritadır.

Doğum haritalarıyla çalışırken gerekli olan verilerin doğru olması büyük önem teşkil eder ki, spesifik bazı durumlarda üç beş dakikalık yanlışlığın bile tüm gezegen ve burç konumlarını yanlış çıkaracağını bilmek gerekir. Bir doğum (natal) haritasının sağlıklı bir şekilde çıkarılabilmesi ve işaretlerinin yorumlanabilmesi için, doğum günü ve saatinin kesin olarak bilinmesi gerekir. astroasis.com sitemizde ücretsiz olarak kullanıma sunduğumuz doğum haritası hesaplama uygulaması da, saat ve dakika şeklinde giriş sağlayacağınız bu bilgiler doğrultusunda kişiye özel astrolojik doğum haritası sonucunu anlamlarıyla beraber vermektedir.

Yükselen Burç Hesaplama Programı Ücretsiz Servis

1. Evdeki burcun ne manaya geldiği ve karakter üzerindeki etkileri, hesaplama işleminden elde edilen sonuçla beraber verilmektedir. Natal haritada 1. Evin önemi Güneş burcundan dahi yüksektir diyenler çoğunluğu teşkil ediyor. Çünkü yükselen burç bilindikten sonra tüm ev konumlarının diğer ayrıntıları da gün yüzüne çıkacaktır. Doğum haritası analizlerinde tahminler her zaman için yükselen burca (1. Ev) göre yapılır. Sadece bu bile 1. Evin ne denli önemli olduğunu ortaya koyan yeterli bir göstergedir. Doğum saati ve yerinizi girip mutlak surette yükseleninizi tespit edin. Bu hesaplama, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi daha hızlı bilme olanağınızı arttırır.

Yükselenin tespiti için gök günlüğü tablolarından faydalanılır. Bu çizelgeler astrolojiyi bilmeyenler için anlaşılamayan teknik bilgilerle doludur. Bu bilgilerden faydalanabilmek için astroloji ilminde profesyonel anlamda bilgi ve beceri sahibi olmak gerekir. Yükselenin bulunmasında kesin ve güvenli yöntemlerin başında bir astrologtan destek almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Websitemizi de bu iş için güvenle kullanabilir, 1. Evinizi kesin bir netlikle hesaplayabilirsiniz.

Bazı internet sitelerinde yükselen burç tespit yolları ararken bir birinin aynı basit tabloları görmüşsünüzdür. Yükselen burcun hesaplanması konusunda güvenilir bir sonuç ortaya koyan gösterildiği gibi basit bir yükselen burç hesaplama çizelgesi yoktur esasında. Bulduğunuz bir tabloda, coğrafi konuma yer verilmiyor ve yalnızca hangi Güneş burcundan olduğunuz ve 2 saat ara ile yükselen burçlar sıralanmışsa dikkate almayın. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işlemlerinde coğrafi konum bilgisi, yerel saat farkı ve bununla birlikte yaz/kış saati uygulaması kesinlikle gerekmektedir.

Sitemizdeki form aracılığı ile, herhangi bir astrolojik bilgiye ihtiyaç duymaksızın 1. Ev konumunuzu hesaplayabilirsiniz. İzleyeceğiniz yol çok kolay. Tabi ki doğduğunuz andaki saati net bir şekilde bilmeniz kaydı ile. Sitemizdeki yükselen burç bulma formuna, doğduğunuz saati ve doğum şehrinizi yazın, ardından görüntülenecek olan yükselen burcumu hesapla butonunu tıkladığınızda sonucu görebileceksiniz.

Hepimizin bildiği gibi, gün ışığından daha fazla yararlanmak maksadıyla belirli dönemlerde saatler ileri ve geri alınır. Son senelerde bizim ülkemizde bu sistem kullanımdan kaldırılmış olsa da, yükselen burcu bulunacak kişinin doğum yılında bu tür bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplamalar bu ayrıntıya göre şekillendirilmelidir.

Yükselen burç gözlerinizi dünyaya açtığınız anda bulunduğunuz koordinata göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca izafe edilen isimdir. 12 ev sistemine göre tertiplenmiş olan yıldız haritanızdaki birinci evinizdir. Çoğunlukla insanlar kendilerini dış burçlarına göre izah etseler bile, dışarıdan bakılınca dışarıdan daha farklı görünebilirler. Çünkü karşı tarafa verdiğimiz izlenim daha çok yükselen burcumuzla alakalıdır.

Güneş Burcundan Neler Öğrenilir? Güneş Burcu Nasıl Hesaplanır?

Burçlardaki Güneş temel kişiliğinizi ve yaşamınızın genel akışı esnasında stabil kalan içselleştirdiğiniz özellikleri tanımlar. Bu dış dünyaya yansıyan öz varlığınızdır. Aslında yaşam kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında bulunur ve buna benzer biçimde Güneş’in bulunduğu burcunuz da benzeri olmayan kişisel merkezinizi belirtir. Güneş etkisindeki özelliklerinizi daha iyi bilmek için websitemizdeki Güneş burcu aracından yararlanabilirsiniz. Güneş, astrolojik sistemdeki en parlak güç olduğu gibi, doğum haritanızda da en büyük güç olarak kabul görür. Bu astrolojik güç, esas kimliğinizle ve hayatınızı sürdürdüğünüz müddetçe kim olmak istediğinizle ilişkili kabul edilir. İç dünyanızı çevrenizle ne şekilde etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla birlikte sahip olduğunuz değerlerin, amaçlarınızın ve benliğinizin temel yapısını oluşturur. Yaşlanma sürecinde, Güneş burcunun tesiri artış gösterir çünkü, gerçekte kim olduğunuz konusunda kendinizi daha iyi anlama fırsatı bulursunuz.

Ay Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Neredeyse tüm astrolojik hesaplamalarda olduğu gibi, Ay burcunun bulunması için de doğum anına ait bilgilerin net şekilde bilinmesi istenir. Bu bölümün doğruluğu son derece önem taşır, çünkü sadece küçük bir saat farkı farklı bir burca işaret edebilir, bu yüzden emin olmak adına mutlaka dikkatli davranılması gerekir. Kesin bilgilere sahip olmanız durumunda, sitemizdeki gibi saygın bir hassas hesaplama programı sağlıklı sonucu almanızı sağlayacaktır.

Ay’ın sembolik manada koruyucu olarak Güneş’in çevresinde tur atması ve Güneş ışıklarını bizlere iletmesi gibi, doğum haritamızdaki Ay da kendimizi hangi yöntemlerle koruduğumuzu, kendimizi nasıl güvende ve rahat tuttuğumuzu anlatır.

Duygusal alandaki hemen her konuda etkili olan Ay’ın doğum haritasındaki konumu astroloji alanındaki uzmanların önemli gördükleri başlıca konular arasındadır. Astrolojik haritada, Ay’ın burçlara göre pozisyonu, bilhassa evlerimizde ve özel hayatımızda çevremize duygusal olarak nasıl tepki verdiğimizi ortaya çıkarır.

Şahsınızın veya tanıdığınız birinin duygusal yapısını bilmek için, internet sitemizdeki Ay burcu hesaplama programını kullanabilirsiniz. Eğer Ay burcunuzun ne olduğunu bilmek istiyorsanız doğduğunuz tarih, saat ve bölge bilgilerinizi ilgili kutucuklara girmeniz gerekiyor. Son olarak butona tıklayın. Şayet başka bir insana ait Ay burcu bilgilerine ulaşmayı isterseniz ilgili kişinin doğum bilgilerini, Ay’ın şuan için hangi burçta olduğunu merak ediyorsanız, bugüne ait zaman bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bu işlemle alakalı belirtilen tarih ve saate ait Ay’ın bulunduğu burcu ve o astrolojik konumda ne anlamlarının olduğunu okuyabilirsiniz.

Haritamızdaki Ay burcu bilinç altındaki konuları yönetiyor olması nedeniyle duygusal tepkilerimizle ilgi pekçok konu Ay’ın konumlandığı burçla direkt olarak ilişkilidir ki, bize zevkli gelen şeyler ve alışkanlıklarımız da burçlardaki Ay’ımızın tesiri altındaki konulardır. Duygularımız üzerindeki sert ve kararlı etkisiyle hayatımızın tüm alanlarını gerçek anlamda tesiri altında bırakabilir ancak, en önemlisi insanlarla kurduğumuz ilişkiler üzerindeki etkisidir. Ay’ın yerleştiği burç bir yandan da nasıl sevilmek istediğimizi, beslenme yöntemlerimizi ve duygusal manada rahata erme ihtiyaçlarımız da yönlendirir.

Merkür Burcu Hesaplama Hakkında Merak Edilenler

Yeni tanıştığımız kişinin, esasen dış burcu ile değil, Merkür burcu ile muhatap oluyoruz demektir. Bir burçtaki Merkür nasıl düşündüğümüzü, yazarlığa olan ilgimizi ve diğerleriyle nasıl konuştuğunuzu bildirir. Merkür gezegeninin pozisyonu, tanımlama, bilgileri içselleştirme ve insanlarla fikir ve bilgi alışverişinde bulunma şeklimizi koyar ortaya. Konumlandığı burca göre Merkür’den aldığınız astrolojik etkiyi anlayabilmek için Merkür burcu hesaplama uygulamamızı kullanıp gereken tespiti yapmalısınız. Merkür burcumuz iletişim tarzımız üzerinde etkili olduğundan, ve düşüncelerimizi temsil ettiğinden dolayı, hayatımızın her yönünü etkisi altına alır. Natal haritada bulunduğu yere göre değişik manalara gelen Merkür burcu, zeka anlamındaki donanımımızı ve bu zekayı nasıl ortaya koyduğumuzu gösterir.

Anında Venüs Burcu Analizi Ücretsiz Hesaplama

Venüs hareketliliğini sürdürürken, 24 saatlik süreçte ortalama olarak bir derece ilerler. Bu ilerleyişle her bir burçta tam olarak bir ay konakladığı anlamına gelir. Buna ek olarak her on sekiz ayda bir retro yapar ki, Venüs’ünüzün kesin konumunu belirlemenin en garanti yöntemi doğum haritanıza bakmak ve doğum anınızda hangi burçta olduğunu anlamak için çevrimiçi bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır. Doğum haritasındaki Venüs değerleri yönettiğinden özellikle maddiyat ve parayla olan ilişkilerimizi kontrol eder. Ama belki de daha önemlisi, burçlardaki Venüs sevgi potansiyelimizi, şefkat gösterme şeklimizi, aşkı nasıl anlamlandırdığımızı haber verir. Bir kişiyle aranızdaki uyumluluğu anlamak için Güneş burcundan hareket etmek sıkça kullanılan bir yoldur oysa ki, Venüs burcu yorumu tam olarak aşkın merkezine inmenin en kesin yoludur.

Ücretsiz Mars Burcu Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

Natal haritalardaki Mars’ın getirilerini anlamak, çalışma biçiminiz ve motivasyon kazanmak için neye gereksiniminiz olduğuyla ilgili önemli bilgiler verir. Bu veriler, enerji düzeyinizi yükseltmenize ve hayatınızı kolaylaştırmanıza imkan tanıyabilir. Mars konumunuzu kesin bir doğrulukla öğrenmek için Mars burcu hesaplayıcısı kullanılması avantaj sağlar. Diğerlerine göre Mars yüksek hızda hareket eden gezegenlerden biridir ve ne zaman ve ne sıklıkta retroya girdiğine bağlı olarak iki – yedi ay arasında her hangi bir burçta kalabilir. Mars gezegeninin burçlar kuşağını tam olarak dolaşması ortalama 2 yıl sürer. Bu 2 yıllık döngüyü net olarak tespit edebilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre notlar alırsanız, iki yıl sonraki Mars döneminde ne şekilde hareket edeceğiniz ve enerjinizi hangi yöntemlerle kullanacağınız ile ilgili ipuçları edinebilirsiniz.

Jüpiter Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır ve Yorumlanır?

Jüpiter burcunu takip etmenin birden fazla yolunu kullanabilirsiniz. Bir astroloji uygulamasından yararlanarak küçük bir işlemle Jüpiter’inizin pozisyon aldığı burcu zahmetsizce hesap edebilirsiniz, tabiki doğuma ilişkin verilerinizi bilmeniz şartıyla. Bununla birlikte web tabanlı Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlere ​​de göz atabilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız çıkarılmışsa Jüpiter’inizin yerleştiği burcu bu şekilde de bulabilirsiniz. Şayet anlamlarıyla birlikte bu yerleşime detaylıca göz atmak isterseniz Jüpiter burcu tespit etme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz. Jüpiter’in yer aldığı burç sizin hakkınızda normalde bilinenden daha fazla konu içerir, algı kapasitenizi genişletme ve bilincinizi yükseltme metodlarını açığa çıkarır. Genişlemeyi sembolize eden Jüpiter genelde beraberinde üst düzeyde dürüstlük ahlakı da getirir. Jüpiter’in konumlandığı burcu doğru şekilde anlamanız, daha fazla şansı kendinize çekmenize imkan verebilir.

Satürn Burcu Neyi İfade Eder? Nasıl Öğrenilir?

Haritada, Satürn’ün burç ve eve göre konumu, sınırlandığımız alanları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu işaret eder. Satürn burcu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi açıklayabilir ve bununla beraber, doğal olarak açıklamakta zorluk çektiğimiz ve üstelik kişiliğimizin temel parçası olarak özümsediğimiz özellikleri de gösterir. Satürn, uzun sürede devir yapan bir gezegen olup, bir burçta yaklaşık iki buçuk yıl konaklar ve başlangıçtaki yerine geri gelmesi 28 ila 29 yıl sürer. Bu geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir reşitlik sürecidir. Bu, eşit yaş grubundaki kişilerin birbiriyle özdeş yaşam dersleri öğrendiği şeklinde kabul edilir. Sitemizde bulunan gibi Satürn burcu hesaplama sistemi vasıtasıyla Satürn’ün yer aldığı lokasyonu anlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler seo paket