Üçüncü çeyrek kayıpları, Robinhood’u kriptolardan vazgeçiremedi

Kripto ve hisse senedi alım satım platformu Robinhood CEO’su, 2022 üçüncü çeyrek kazanç raporlarında kripto para gelirlerinin geride kaldığını, sadece bu durumun kriptolardan vazgeçmelerine engel olamayacağını kaydetti. 

Tecim platformu 2 Kasım tarihinde üçüncü çeyrek raporlarını deklare etti. Robinhood yöneticileri Aylık Etken Kullanıcılarda (MAU) çeyreğe bakılırsa yüzde 12 ve kavramsal hacimlerde ise çeyreğe bakılırsa yüzde 24’lük düşüş kaydetti. Robinhood, ek olarak kripto paralarda ise yüzde 12’lik bir düşüş ile kaybın 51 milyon dolara ulaştığını bildirdi. 

Üçüncü çeyrek kazanç raporunun sonunda şirket, etken kullanıcılardaki ve tecim hacmindeki düşüşü “müşterilerin değişken piyasa ortamında seyre devam etmesi” olarak nitelendirdi. 

Robinhood yöneticileri gene de platforma daha çok kripto para entegre etmek, yeni internasyonal bireysel cüzdanlar ve NFT tabanlı özellikler getirmek için yatırım hayata geçirmeye devam edeceğini belirtti. 

Robinhood, 27 Eylül tarihinde Polygon tabanlı bir Robinhood Web3 cüzdanının Beta sürümünü 10 bin müşteriye sunmuştu. Robinhood Web3 cüzdanını hizmeti almak içinse bekleme sıralamasında 1 milyon şahıs bulunuyordu. Bundan bigün sonrasında ise şirket, Circle’ın stablecoin’ı olan USD Coin’i (USDC) platformuna entegre etmişti. 

Robinhood CEO’su Vladimir Tenev, konuşma çağrısı esnasında firmanın gelecek aylarda internasyonal bireysel müşterilerine Robinhood Cüzdanını sunmaya hazırlandığını söylemiş oldu. 

Robinhood’un NFT’ler ile ilgili planları sorulduğunda Tenev, yakın gelecekte platforma NFT’leri görüntülemek ve saklamak için bir özellik getireceklerini belirtti. Fakat Tenev’in planları içinde kısa süre içinde NFT pazarına giriş yapmak bulunmuyordu. 

Tenev ek olarak, müşterilerin alım satım ve tecim yapabilecekleri token’ların skalasını çoğaltmak için Robinhood’dan daha çok blokzinciri eklemesini istediklerini belirtti. 

Robinhood CEO’su üçüncü çeyrek içinde platforma birkaç kripto varlık daha ekleyeceklerini bildirirken, firmanın “en güvenli ve en güvenilir” bir kripto para hizmet sağlayıcısı olma vizyonundan taviz vermeyeceğini belirtti ve şunları söylemiş oldu: 

“Müşterilerimizin dikkatli adımlar attığımızı anlamasını ve takdir etmesini umuyoruz […] kimi zaman bu, bir çok kripto şirketlerine nazaran daha yavaş ve ihtiyatlı hareket etmek anlamına geliyor. Sadece son aşama dikkatli olmak, müşterilerimizi ve varlıklarını korumaya destek olmak istiyoruz.” 

Tenev ek olarak Robinhood’un parasız bir “Öğren ve Kazan” eğitim programı başlattığını söylemiş oldu. Vladimir Tenev, bu programın uzun solukta daha geniş bir bireysel kitleyi eğitmek ve sürdürülebilir olmayı amaçladığını kaydetti. 

Dördüncü çeyreğe erişince Robinhood CEO’su, Lightning Network entegrasyonlarının yanı sıra Robinhood Cüzdanını geliştirmede yol katetmeye odaklanacağını söylemiş oldu. 

Öte taraftan Robinhood, toplam gelirini yüzde 14 artırarak 361 milyon dolar kar etmesine karşın üçüncü çeyreği 175 milyon dolar zararla kapattı. 

Investopedia’ya bakılırsa, Robinhood’un üçüncü çeyreği için hisse başına 0,20 dolarlık net ziyanı, tahminleri aştı. 

Yahoo Finance’e bakılırsa Robinhood’un (HOOD) hisseleri 3 Kasım’da yüzde 4,36 kıymet kaybederek 11,40 dolara geriledi. HOOD hisseleri son bir yılda ise yüzde 69,22 kıymet yitirdi. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası