Ukrayna, Binance entegrasyonu çalışmalarını durdurdu

Ukrayna, dünyanın işlem hacmi açısından en büyük kripto para borsası Binance’in kripto ödeme altyapısını hükumet uygulamasına entegre etme çalışmalarını durdurdu. Ülke hükumeti, Binance’in Rusya ile olan ilişkileri sebebiyle ülke vatandaşlarından tepki görmüştü. Birçok şahıs, yapılacak entegrasyon çalışmasının ülke için güvenli olmadığına işaret etti. Ukrayna, bu senenin şubat ayından bu yana Rusya işgali altındaydı.  

Bununla beraber, Ukrayna’daki mahalli kripto para borsaları da Binance entegrasyonuna tepki gösterdi. Ülkedeki pek oldukça borsa, kripto para ödeme altyapısı sağlayabilecek mahalli borsalar varken bir devlet hizmeti için yabancı bir şirketten destek alınmaması icap ettiğini dile getirdi. Bu platformlar ek olarak, kendi kripto para borsalarında Binance’in mahalli token’ı BNB’nin alım-satım işlemlerini durdurarak entegrasyona ilişkin memnuniyetsizliklerini gözler önüne serdi.  

Binance’in altyapısı, Ukrayna’nın Diia mobil uygulamasına entegre edilmişti 

Öte taraftan; Binance, ekim ayında “Müşterini tanı (KYC)” adlı hususi durumunu Ukrayna’nın Diia mobil uygulamasına entegre etmişti. Bu sayede resmi belgelerin ve devlet tarafınca sunulan hizmetlerin çevrim içi olarak dijital kopyalarının oluşturulmasına olanak tanınıyordu. Söz mevzusu özellik, esasen Ukraynalıların Diia profillerini kullanarak Binance’e daha süratli kaydolmasını mümkün kılmayı hedefliyordu. Entegrasyon ek olarak, Binance üstünden Diaa’daki ödemelerin kripto paralarla yapılabilmesini de sağlıyordu.  

Fakat Rusya ve Ukrayna’nın içinde bulunmuş olduğu çatışma ve Binance’in Rusya ile ilişkileri, entegrasyon çalışmasının ülkede geniş çapta tepki almasına niçin oldu. Gelen tepkiler üstüne Ukrayna, entegrasyon çalışmalarını durdurdu.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası