Ukrayna, kripto düzenlemeleri için uluslararası danışmanlarıla çalışacak!

Ulusal kripto düzenleyici çerçeveleri üstünde çalışan Ukrayna düzenleyici topluluğu, “Sanal Varlıklar Üstüne” isminde yasa tasarısında meydana getirilen değişimler için listede uluslararası danışmanlık şirketi Ernst&Young ve USAID Finans Sektörü Reformu projesinin de yer almış olduğu kurumlar ile iş birliği meydana getirecek. 

Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafınca düzenlenen Sanal Varlıkların Düzenlenmesi Danışma Konseyi, 1 Aralık tarihinde ilk toplantısını gerçekleştirmiş oldu. Düzenleyici yetkililer, Sanal Varlıklar Üstüne yasasındaki değişimler üstüne tartıştı. Görüşmede, Ulusal Vergi Yasası’nın kripto düzenlemelerine bakılırsa uygulanması gerektiği konuşuldu. Toplantıya, ek olarak Cumhurbaşkanlığı temsilcileri, Ukrayna Merkez Bankası, uzman kuruluşlar ve piyasa topluluğu da katılım sağlamış oldu. 

Ukrayna Ulusal Vergi Dairesi başkanı Ruslan Magomedov, düzenleyicilerin Ukrayna sanal varlık piyasasında Avrupa Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesini uygulamak için Ernst&Young ve USAID ile yakın bir halde çalıştıklarını deklare etti. 

İlginizi çekebilir: Ukrayna’nın merkez bankası dijital grivna konsepti hazırladı 

Ukrayna Parlamento (RADA) üyesi Yaroslav Zheleznyak, ulusal yaklaşımın zarar vermeme ilkesine dayanacağını belirtti ve ekledi: 

“Amaç oldukça kolay, Ukrayna’da kripto dolaşımını yasal ve güvenli hale getirmek, sadece zarar vermeme ilkesine bakılırsa sağlanmalıdır. Böylece piyasaları düzenlemiş değil, gelişim ve rekabete tesşvik etmiş oluruz.” 

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelensky, Sanal varlıklar Üstüne Yasa Tasarısını Mart 2022’de imzaladı. Tasarı Ukrayna’nın Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Ukrayna Merkez Bankası’nı kripto piyasasının iki ana düzenleyicisi olarak kuracak.  

Bir grup kripto para yanlısı milletvekili ve kamu sendikası Ukrayna Sanal Varlıkları (VAU) geçtiğimiz kasım ayında ülkede Web3’ü tanıtmak ve geliştirmek için ortak bir yol haritası duyurdu. Bununla beraber söz mevzusu yol haritası, blokzinciri ve Web3 projeleri için düzenleyici bir sanal alanın başlatılmasını öne sürüyor.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası