Uniswap v3 kodu, BSL süresi bittiğinde ücretsiz fork’lanabilir

Protokol belgelerine göre, Business Sourcing License (BSL) 1 Nisan’da sona ereceği için geliştiriciler artık Uniswap v3 protokolünü çatallayabilir. Lisans süresinin sona ermesi, geliştiricilerin kendi DEX’lerini dağıtmasına izin verdiği için DeFi ekosisteminde merakla beklenen bir olaydı.

BSL, tamamen açık kaynak haline gelmeden önce belirli bir süre devam eden bir lisans türüdür. Genel olarak amaç, geliştiricinin haklarını korumaktır. Uniswap v3, 2021’de iki yıllık bir süre için lisanslandı ve kodunun ticari kullanımı yasaklandı. Protokol için Genel Kamu Lisansı adı verilen yeni bir lisans şimdi geçerli olacaktır.

Geliştiriciler, kodu çatallamak için hem açık kaynak hem de ticari geliştiricilerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan bir üretim muafiyeti olan Ek Kullanım Hibesine başvuracak.

Ekran görüntüsü: GitHub’da Uniswap V3 temel akıllı sözleşme deposu. Kaynak: Git Hub’ı

Uniswap, DeFi’deki en büyük otomatik piyasa yapıcı (AMM) olarak kabul edilen, yaygın olarak kullanılan merkezi olmayan bir borsadır. Ayrıca, token yaratıcılarının, tüccarların ve likidite sağlayıcıların bir token alıp satabileceği bir platform sağlar. UNI tokenm, yatırımcıların DeFi pazarına dahil olmasının popüler bir yoludur.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Uniswap v3, Mayıs 2021’deki lansmanından sonra günlük ücret üretimi açısından Bitcoin’i geride bıraktı. Cryptofees’ten alınan veriler, Uniswap v3’ün günlük ücret üretiminde 4,5 milyon dolar kazandığını, Bitcoin’in ise günlük üretimde 3,7 milyon dolar ile Uniswap’in gerisinde kaldığını gösterdi.

Uniswap v3 Engellenen toplam değer. Kaynakta kirletme.

Uniswap, bu yılın başlarında 55 milyondan fazla UNI sahibinin oy kullanması ile Binance’in akıllı sözleşme blok zinciri BNB Chain’de resmen yayına girdi. Hareket sayesinde, Uniswap kullanıcıları, ticaret ve token alışverişi için BNB Zinciri ekosistemine erişme fırsatına sahipler. Entegrasyon ayrıca Uniswap’in BNB Chain’in DeFi geliştirici topluluğu ile bir likidite havuzundan yararlanmasına olanak tanır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası