VanEck: Bitcoin, küresel bir rezerv varlığı yapıldığında 4,8 milyon dolara ulaşabilir

0


  • Yatırım işi, ihtimaller içinde olmayan bir durumda bitcoin ve altına devasa yükseklikte bir kıymet yerleştirdi, bunlardan birinin dünyanın rezerv para birimi haline gelmesi.

Amerikan finans şirketi VanEck’e nazaran Bitcoin (BTC), altının iki katına haiz ve küresel rezerv varlığı haline gelirse madeni para başına 4,8 milyon dolar değerinde olabilir.

Bitcoin ve altın ile ilgili tahmin

VanEck’in etken EM borcu başkanı Eric Fine ve baş ekonomist Natalia Gurushina, küresel para rejimlerinin geri dönüşü olarak kabul edilirlerse, altın ve Bitcoin için fiyat etkilerini çözümleme etmeye çalışmış oldukları Perşembe günü bir içgörü yazısı yazdılar.

VanEck’in analizine nazaran, BTC’nin tavsiye edilen fiyatı 1,3 milyon dolar ile 4,8 milyon dolar içinde değişiyordu. Alttaki projeksiyon, yatırım veri tabanı Investopedia’ya nazaran, bir para biriminin ve banka mevduatlarının tüm dolaşımdaki arzını kapsayan, sadece ekonomistler tarafınca kullanılan tipik bir metrik olmayan, parasal bir temel (M0) olarak BTC’ye dayanıyordu.

Investopedia’nın bir para birimindeki tüm banka mevduatlarını ve bunların nakde çevrilme kapasitelerini içeren para arzının bir ölçüsü olarak tanımladığı daha olağan M2 değerlendirmesi, daha yüksek bir tahmin verdi.

“Oldukca sayıda merkez bankasının oldukça azca rezerv altına haiz olduğu yada asla olmadığı” için Fine ve Gurushina, altının ons başına fiyatını değerlendirirken güvenilir bir başlangıç ​​noktası olarak M0 fiyat tahmini olan 31.000’e daha çok eğildi. Rezervlerin kıtlığı sebebiyle, M2 tahmini, ons altın başına 105.000 $ ile mühim seviyede daha yüksek ve daha azca güvenilir.

AYRICA OKUYUN – Goldman Sachs: 2022’de Kripto Yatırım Hizmetleri Sağlamak İçin Kendini Hazırlıyor

Altın ve BTC’ye alternatifler

Son jeopolitik çalkantı, Rusya’yı “dost” ortaklar Çin ve Türkiye ile petrol ticareti yapmak için Bitcoin de dahil olmak suretiyle çeşitli para birimlerini kullanmayı araştırmaya sevk etti.

Uygulama öteki ülkelerin merkez bankalarına yayılabilir ve ABD dolarının hakimiyetini riske atabilir. Fine ve Gurushina’ya nazaran Çin yuanı, yeni bir rezerv para birimi için en iyi tahmin olarak kabul edilmelidir, sadece hükümetler gene de varlıklarını muhtemelen ayarlayacaktır.

Analistler, okuyucuları, tahminlerin yalnızca yatırımcıların, gelecekte dünya genelinde bir para birimi haline gelebilecek altın ve BTC’yi değerlemek için bir çerçeve geliştirmeleri için yönergeler bulunduğunu akıllarında tutmaları mevzusunda uyardı. Rapora nazaran, altın ve Bitcoin’e sınırı olan gayrimenkul, sonsuz hisse ve hatta gelişen piyasa para birimleri benzer biçimde alternatifler var.

VanEck’in Bitcoin Stratejisi borsa yatırım fonu (ETF), toplam net varlık kıymeti 30,1 milyon $ olan bir Bitcoin vadeli işlem ETF’sidir. Şirket ek olarak kısa süre ilkin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) altın ve kripto para madenciliği şirketlerine odaklanacak yeni bir borsada işlem gören fon (ETF) başlatmak için bir başvuruda bulunmuş oldu.

Andrew Smith’in son gönderileri (hepsini gör)

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası