VC boğası Kevin O’Leary, kripto madenciliği yasağının New York’u yatırım yapılmaz hale getireceğini söyledi

0


New York Eyalet Meclisi, kendi topraklarındaki belirli türde kripto para birimi madenciliği işletmelerine iki senelik bir moratoryum (şu anda askıya alınmış) empoze etmeye karar verdikten kısa bir süre sonrasında, sektördeki kuvvetli figürler bu konudaki görüşlerini dile getiriyorlar. bu tür çabalar – Shark Tank’tan Kevin O’Leary dahil.

Bilhassa, risk sermayedarı ve multi-milyoner, 25 Mayıs’ta bir CNBC videosunda PoW yasağının New York eyaleti için ne anlama geleceği hakkında yorum yapmış oldu. Ona nazaran, böyle bir durum bir tüm olarak sanayi için bir fark yaratmaz şundan dolayı “Bitcoin madenciliği devam edecek, sadece New York için hakkaten fena.”

O’Leary, bir çok madencinin daha zararı olan karbon yakan güç yerine New York’ta bol miktarda bulunan hidroelektrik kullanmayı tercih edeceğine inanıyor. Devletin kendisi “bundan oldukça fazla vergi ve iyi işler alacaktı, sadece tek yaptıkları sermayeyi korkutup kaçırmak oldu.”

Teksas, Florida, İsviçre, Norveç, BAE – daha kripto dostu

Örnek olarak O’Leary, Norveç’e taşınması icap ettiğini söylediği başarı göstermiş ve tamamen sıfır karbon emisyonlu bir veri merkezi olan kendi projelerinden birinden bahsetti – “iş için oldukça daha kolay” bulunduğunu düşündüğü çevre.

New York’un kripto karşıtı tutumu da onun görüşüne nazaran Miami’de emlak fiyatlarının yükselmesinin sebeplerinden biri:

“New York’tan ayrılanların hepsi bu. California, New York ve Massachusetts, fena yönetilen eyaletlere örnektir ve bu eyaletlere yumruk atmak istemiyorum – oraya yatırım yapmazdım. Teksas, Florida, Norveç, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri benzer biçimde dijital para birimleri mevzusunda istikrarlı bir politikası olan bölgelere yatırım yapardım.”

O’Leary, New York’un Bitcoin’in (BTC) ortadan kalkacağını düşünerek bir hata yaptığını belirtti – “Bunu yapmak onların görevi, sadece iş yaratmıyor, ana para çekmiyor. Ve kesinlikle, oradaki siyaset yapıcıların Bitcoin madenciliğinin onlar için ne olabileceğini idrak etmek için birazcık daha emek vermesi gerekiyor.”

Yatırım yapılamayan New York

Son olarak, risk sermayedarı şunu altını çizdi:

“Fakat şu anda yatırım yapılamaz. Bunu bir devlet hakkında söylediğinizi hayal edin: yatırım yapılamaz.”

Finbold daha ilkin O’Leary’nin Bitcoin ve öteki kripto para birimlerini yasaklamanın artık varoluşsal bir tehdit olmadığı mevzusundaki iyimserliği de dahil olmak suretiyle kripto para birimlerini çevreleyen coşkusu hakkında rapor verdi.

Mart ayının başlarında, kripto para birimlerinin yatırım portföyünün %20’sini oluşturduğunu söyledi.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası