Vietnam’da kripto para benimsemesi artıyor

Vietnam’da kripto para biriminin benimsenmesi her geçen gün artıyor.

Araştırmalar, Vietnam nüfusunun yaklaşık %17’sinin kripto para birimlerine sahip olduğunu ortaya çıkardı.

“Vietnam Crypto Market Report 2022” başlıklı araştırma, Vietnam’da 16,6 milyon kişinin kripto para birimine sahip olduğunu gösterdi. Ülkedeki en popüler kripto para birimi beklendiği gibi Bitcoin oldu.

Tayland’ı Vietnam takip ediyor

Vietnam’da faaliyet gösteren yerel bir kuruluş olan Viet-jo’ya göre, Vietnam nüfusunun yaklaşık %17’si (16,6 milyon kişi) kripto para birimleri satın aldı. Ülkedeki kripto para sahiplerinin %31’i lider kripto para birimi Bitcoin’i tercih etti.

Ayrıca ülke birçok NFT, Web3 ve GameFi projesine kapı aralamıştır. Ayrıca çeşitli altyapı ve portföy çalışmaları da aktif olarak yürütülmektedir.

Araştırmalara göre Vietnam, Güneydoğu Asya Uluslar Birliği’nde (ASEAN) Tayland’dan sonra en fazla kripto para kullanıcısı sayısına sahip ülke konumunda.

Oyun ve metaverse projeleri, ülkedeki blockchain projeleri arasında en üst sıralarda yer alıyor. Bu projeler, toplam proje sayısının %28,8’ini oluşturmaktadır.

Yerel Vietnam kuruluşuna göre, dünyanın en iyi 200 blockchain şirketinden yedisi Vietnamlılar tarafından kuruldu. Bu şirketler arasında Axie Infinity, Coin98 ve Kyber Network yer alıyor.

Kripto para birimlerinin benimsenmesi, özellikle zor ekonomik koşullar yaşayan ülkelerde her geçen gün artmaktadır. Özellikle Afrika ülkeleri ve Güney Amerika ülkeleri bu konuda başı çekiyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası