Vitalik Buterin, blok doğrulamada sansürün tolere edilebileceğini düşünüyor

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum topluluğunun “terbiye polisliği” yapmasını durdurmak için, bireysel doğrulayıcıların bazı işlemleri belirtmek istememelerinin “tolere” edilmesi gerektiğine inanıyor. 

Vitalik Buterin, latetot.eth tarafınca doğrulayıcıların inançlarıyla uyuşmayan bir işlemi sansürlediklerine dair varsayımsal bir senaryonun tartışıldığı bir Tweet anketine yorum yapmış oldu. 

17 Ekim’de paylaşılan Tweet dizisi, başka bir ülke ile cenk halinde olan bir ülkede bireysel doğrulayıcının, karşı askeri güce bağışların yapıldığı bir bloku işlememe sonucu aldığında ne yapılması icap ettiğini sordu.

Ethereum’un kurucu ortağına bakılırsa, ne kadar sıkıdüzen uygulanması gerektiği mevzusu meydana getirilen ihlal seviyesine bakılırsa ayarlanmalı.

Buterin’in herhangi başka bir cevabın Ethereum topluluğunu terbiye polisliği hayata geçirmeye teşvik edebileceğini belirttiği bir Twitter gönderisi oldukça dikkat çekti. 

Ethereum PoS (Hisse Kanıtı) mutabakat mekanizmasında doğrulayıcılar, eğer var ise bloklarına hangi işlemleri dahil edileceğine karar verir. Ek olarak PoS, merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerine ve kripto paralara güç veren çağdaş bir konsensüs mekanizmasıdır. 

Uzun süredir Ethereum merkeziyetsiz uygulamalarının geliştiriciliğini meydana getiren ve Gnosis’in kurucu ortağı olan Martin Köppelmann, gene Tweet dizisine cevap vererek, Merge’ün arkasından Ethereum’da MEV-boost sansürlerinin iyi mi arttığı mevzusunda uyarıda bulunurken, bu durumda doğrulayıcıların tolere edilmesi gerektiği mevzusuna Buterin ile aynı fikir oldu. 

Her ne kadar Twitter gönderisi varsayımsal bir senaryo üstüne tartışıyor olsa da, geçtiğimiz hafta, Ethereum bloklarının yüzde 51’inin OFAC standartlarıyla uyumlu olmasıyla beraber Ethereum ağındaki sansürle ilgili endişeler arttı. 

İlginizi çekebilir: Ripple, XRP Ledger’a Ethereum akıllı sözleşmelerini getirmek istiyor 

MEV-Boost yedek malzemeleri blok üreticileri ve yaratıcıların güvenilir aracılar olarak kabul edilen merkeziyetsiz varlıklarıdır. Tüm Ethereum PoS doğrulayıcıları, blok üretimlerini öteki yaratıcılar ile paylaşabilir. Ethereum’un PoS konsensüs mekanizmasına geçmesiyle beraber MEV-Boost, PoW (İş Kanıtı) altında çalışan ufak madenci grubundan ziyade blok teklif edenlerin daha temsili bir dağıtım yapmalarına imkân sağlamış oldu. 

AMLBot kurucu ortağı ve CEO’su Slava Demchuk, kısa süre yayınladığı bir bildiride, EThereum güncellemesinin, kripto endüstrisinde Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterini Tanı (KYC) uygulamalarında değişimler meydana getirebileceğini söylemiş oldu. Demchuk, ek olarak mevzuya ilişkin şu açıklamalarda bulunmuş oldu: 

“ABD’li düzenleyiciler, Defi sektöründe denetim altında olmadan dolaşan büyük miktarlar hakkında endişelerini dile getiriyor. Ethereum blok zinciri birçok token için birincil zincir olarak görüldüğünden, kısa süre ilkin PoW’dan PoS’a geçişi, merkeziyetsiz piyasayı tesir altına alma girişimleri için bir argüman olarak kullanılabilir.” 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası