Warner Bros.’dan Yüzüklerin Efendisi için NFT hamlesi

ABD merkezli medya devi Warner Bros., “Yüzüklerin Efendisi” triosunun ilk filmi “Yüzük Kardeşliği” için yeni bir NFT koleksiyonu piyasaya sürdüğünü duyurdu. “Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Web3 Film Deneyimi” adlı koleksiyonun, blokzincir şirketi Eluvio ile iş birliği içinde geliştirildiği açıklandı. Koleksiyondaki NFT’lerin, 2001 yılında yapılmış filmin genişletilmiş bir UHD 4K versiyonunu, fotoğraf galerilerini ve artırılmış gerçeklik tabanlı koleksiyon ürünlerini ihtiva ettiği ifade edildi.  

Aktarılan detaylara bakılırsa; “Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği” NFT’leri, bugün itibariyle satışa sunuldu. “Mystery Edition” paketi 30 dolardan satışa çıkarken “Epic Edition” paketi, 100 dolarlık bir fiyat etiketiyle geldi. Daha pahalı olan pakette; Orta Dünya evrenindeki Shire, Rivendell ve Mines of Moria bölgeleri için geliştirilen navigasyon menüleri yanında, konuma özgü dijital sanat eserleri ve ek fotoğraf galerileri de bulunmuş olduğu görüldü.  

Yaşanmış olan gelişmeyle beraber; ilk kez büyük bir film stüdyosu, bir filmini NFT olarak yayınlamış oldu. Warner Bros., “WB Movieverse” projesi için de bir web sitesi kurdu. Sitenin anasayfasında, “Oldukca yakında” ibaresi bulunan bölümlerin olduğu görüldü. Bu bölümlerden birine, firmanın NFT alım-satım platformunun yerleştirileceği tahmin edildi. 

‘Epic Edition’ paketinin 999, ‘Mystery Edition’ paketinin ise 10 bin tane kopyası mevcut

Warner Bros. Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jessica Schell, mevzuya ilişkin açıklamasında Peter Jackson’ın ilk “Yüzüklerin Efendisi” filminin tutkulu bir fanatik kitlesine haiz olduğuna işaret etti ve filmi zamansız olarak nitelendirdi. Şirket yetkilisi ek olarak; ‘Epic Edition’ paketinin 999, ‘Mystery Edition’ paketinin ise 10 bin tane kopyası bulunduğunu dile getirdi.  

Öte taraftan; dijital gösterim platformu Amazon Prime Video, kısa bir süre ilkin “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” dizisini seyirci beğenisine sunmuştu. Merakla beklenen ve ilk sezonu sonlanmış dizi, geniş çapta ilgi görmüştü. Yeni NFT koleksiyonunun, dizinin popülaritesinden de faydalanmayı hedeflediği tahmin edildi.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası