Web3 geliştirici platformu Fleek, 25 milyon dolar yatırım fonu topladı

Web3 geliştirici platformu Fleek, kripto odaklı risk sermayesi şirketi Polychain Capital liderliğinde meydana gelen bir yatırım turunda 25 milyon dolar fon topladı. Fleek, toplanan finansmanı 2023 yılının bahar yada yazları kullanıma sunmayı düşündüğü merkeziyetsiz içerik ve uygulama dağıtım ağı Fleek Network’ü geliştirme çalışmalarını hızlandırmak için kullanacağına işaret etti. Protocol Labs, Arweave, Coinbase Ventures, Digital Currency Group, North Island Ventures, Distributed Global, The LAO ve Argonautic Ventures, tura katılım elde eden yatırımcılar içinde yer aldı.  

Fleek’in kurucu CEO’su Harrison Hines, mevzuya ilişkin açıklamasında Web3 altyapısı sunan hizmetlerde içerik dağıtımı ve hızlandırma işlemlerinin güvenli olmadığını belirterek Fleek Network’ün bu boşluğu dolduracağını dile getirdi. 

Fleek Network, ortak bir problemi hedef alıyor

Hines’a gore; Filecoin ve Arweave benzer biçimde birkaç merkeziyetsiz depolama ve veri protokolü olsa da bu protokollerin ortak bir problemi bulunuyor. Söz mevzusu protokoller, kendilerinde depolanan ağlardaki içerikleri, verileri yada dosyaları sorgulayamıyor. Fleek Network ise bu problemi ortadan kaldırmayı hedefliyor.  

Paylaşılan bilgilere gore; içerik dağıtım ağına gereksinim duyan geliştiriciler ve proje ekipleri, kısa sürede içeriklerini Fleek Network’e entegre edebilecek. Fleek ise merkeziyetsiz bir ‘node’ ağı kullanarak bu içeriklerin gelişimini hızlandıracak.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası