Wintermute, 92 milyon dolarlık TrueFi kredisini zamanında geri ödedi

Kripto para piyasası üreticisi Wintermute, bir hack sebebiyle 160 milyon dolar kaybettikten sonrasında 189,4 milyon dolarlık borcunu geri ödeyip ödeyemeceğiyle ilgili sual işaretleri gündeme geldi. Wintermute, TrueFi tarafınca verilen 92 milyon dolarlık Tether (USDT) kredisini 15 Ekim’de geri ödedi.
TrueFi’nin 92 milyon dolarlık kredisini geri ödedikten sonrasında bile Wintermute’un hâlâ Maple Finance’e USD Coin (USDC) ve sarılmış ether (WETH) cinsinden 75 milyon dolar, Clearpool’a ise 22,4 milyon dolar olmak suretiyle toplamda 97,4 milyon dolar borcu var.
Kredi bilgileri, Wintermute Trading’in 180 günlük bir dönem için 92,5 milyon dolar borç aldığını gösteriyor. Libre Blockchain’den James Edwards ise gerçekleşen son hacklerden sonrasında elde edilmiş bazı fonların, geri ödemeye katkıda bulunduğunu düşünüyor. Edwards ek olarak BlockSec’in, içeriden bir iş teorisi çevresinde komplo teorisini çürütme girişiminin doğruluk oranı olamayacağını da iddia etti.
Edwards, BlockSec’in daha ilkin “Boş adres” aracını kullanımı için başka bir firmaya seslenmesinin son aşama yanlış bulunduğunu belirterek şunları ekledi:
“Günde milyarlarca dolar değerinde kripto varlıkları işleyen bir piyasa yapıcının, yüz milyonlarca dolarlık kıymeti yönetmekten nihai olarak görevli bir adres oluşturmak için bu şekilde bir aracı kullanacağına inanmak akıl almaz bir vaka.”
İddiasını ek bir görselle destekleyen Edwards, Wintermute’un aşağıda gösterildiği şeklinde kendi hususi adreslerini oluşturmak için kullandığı varsayılan hususi adres aracına GitHub URL’sini işaret etti.
TrueFi, 10 Ekimde Blockwater Technologies’e Binance USD (BUSD) cinsinden 3,4 milyon dolarlık bir krediyle ilgili planlanmış bir ödemeyi kaçırılmış olduğu için bir temerrüt bildirimi yayımladı.
Öteki taraftan 117 milyon dolarlık bir açığı kapatmaya çalışan Mango Markets de hacker’a 47 milyon doları hata ödülü olarak tutmasını teklif etti ve çalınan fonların 67 milyon dolarının iadesini talep etti.
Mango Markets topluluğunun yüzde 98’i sonucu onayladı, ek olarak 67 milyon dolar iade edildikten sonrasında bilgisayar korsanına karşı hiçbir yasal işlem yapılmayacağını da destekledi.
Bununla beraber topluluk üyelerinden bazıları ise ortalama 50 milyon dolarlık hata ödülüne itiraz etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası