Yatırım yapılacak DeFi tokenleri: Avalanche (AVAX), Chainlink (LINK) ve Logaritmic Finance (LOG)

0


DeFi endüstrisi geçen yıl dünyayı kasıp kavurdu ve kilitli toplam kıymetini (TVL) Kasım 2020’de 25 milyar dolardan Ağustos 2021’de 100 milyar doların üstüne çıkararak bu gelişen endüstrinin gelecekteki potansiyelini gösterdi.

Avalanche (AVAX) ve Chainlink (LINK) şeklinde kripto para birimleri, bugün kripto para endüstrisindeki en iyi DeFi tokenleri arasındadır ve Logaritmik Finansın (LOG) piyasaya sürülmesi, alana başka bir yüksek performanslı DeFi tokeni ekler.

çığ (AVAX)

Piyasa değerine nazaran kripto endüstrisindeki en büyük ikinci DeFi jetonu olan Avalanche (AVAX), blok zinciri projelerini desteklemek için akıllı sözleşmeler tatbik eden bir blok zinciri platformudur.

Eylül 2020’de piyasaya sürülen Ethereum ağına rakip olan Avalanche, süratli işlem hızları sebebiyle Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) ile beraber “Ethereum katillerinden” biri olarak etiketlendi ve ölçeklenebilirliğe olan bağlılığı.

Avalanche’ın mahalli para birimi AVAX, yalnızca Avalanche blok zincirini güvenceye almak için değil, bununla birlikte ağ üstünden işlem ücretlerini ödemek için de kullanılır.

İşlem işleme hızı, Avalanche’ın saniyede 4.500 işlem gerçekleştirebildiği bildirilen blok zinciri ile başarısının mühim bir yönüdür.

Açık kaynak kodlu bir proje olduğundan hepimiz Avalanche kodunu görüntüleme ve katkıda bulunma şansına haizdir.

Avalanche işlem tutarının kendisi düşük olsa da Avalanche kullanıcıları işlem tutarının ne kadar olduğu mevzusunda oy kullanabilmektedir.

Şu anda 67.56 dolardan işlem gören Avalanche, CoinMarketCap verilerine nazaran dünyanın en büyük 10. kripto para birimi ve bu yazının yazıldığı sırada son saatte %0,4 arttı.

Altcoin son olarak Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 144.96 $’a ulaşmıştı.

Zincir Bağlantısı (BAĞLANTI)

CoinMarketCap verilerine nazaran, dünyanın 24. en büyük kripto para birimi olan Chainlink (LINK), bununla birlikte kripto alanındaki en büyük beşinci DeFi tokenidir.

2017 senesinde piyasaya sürülen Chainlink, zincir dışı veri beslemeleriyle etkileşim oluşturmak için kullanılan merkezi olmayan bir blok zinciridir.

Dış veriler ve ödeme yöntemleriyle ilgili blok zincirler arasındaki güvenli etkileşim, akıllı sözleşmelerin en yaygın dijital sözleşme türü olmak için ihtiyaç duyulan zincir dışı detayları kazanmasını sağlar.

Chainlink’in (LINK) kripto para birimi, yazılımın kurallarına uyduklarında ve yararlı veriler sağladıklarında düğümlere verilir.

LINK şu anda 13.07 dolardan işlem görüyor ve son yedi gün içinde %2.8 arttı.

LINK, 2021 altcoin patlamasının tam ortasında, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52.70 $’a ulaştı.

Logaritmik Finans (LOG)

Merkezi olmayan finansta bir sonraki adım olmaya çalışan bir katman-III takas protokolü olan Logaritmik Finans (LOG), Ekim 2021’de kuruldu, erken aşama blok zinciri yenilikçileri ve yatırımcılar arasındaki etkileşimi sağlayacak.

Ethereum (ETH) LOG üstüne kurulu, Binance Smart Chain (BSC), Solana (SOL), Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Tezos (XTZ) dahil olmak suretiyle çeşitli blok zincirleriyle entegre olmayı amaçlayan güvenli, zincirler arası bir ortamdır.

Logaritmik Finans, stake ödülleri, yönetişim hakları ve daha iyi takas oranları dahil olmak suretiyle çeşitli faydalar için uygun olan destek programı LOG sahipleri ile ekosistemini beraber çalışabilir ve hepimiz için erişilebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır.

2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleşecek olan LOG satışının ön listelenmesiyle beraber, her bir LOG jetonunun fiyatı, kalabalık satış için 0.10$’da kilitlendi.

LOG için maksimum jeton arzı 100 milyon olarak belirlenmiş olmasına karşın, satışta yalnız 50 milyon LOG jetonu satın alınabilecek.

Daha Fazlasını Buradan Öğrenin:

https://presale.logaritmic.finance/
https://logaritmic.finance/
https://t.me/LOGARITHMIC_FINANCE_OFFICIAL

https://twitter.com/LOGARITHMIC_FI

Bu yazı, EconoTimes editörlerinin yada yönetiminin görüşlerini yansıtmayabilir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası