YC demo günleri, ısınma tatbikatları, Kentucky’nin Bitcoin madencileri – TechCrunch

0


Palo Alto’daki University Avenue süresince uzanan kaldırımlar eskiden iş yapmak için mükemmel bir yerdi.

Onlarca senedir, meleklerin ve sanal ana para ortaklarının kafe masalarında kamp kurarak latteler içinde atış yaptıkları birkaç blok vardı. Sadece salgın buna bir son verdi.

Bu günlerde, fikrinizi bir yatırımcıya satma fırsatınız olduğunda, bu muhtemelen bir kruvasan yada bir shawarma üstünden değil, bir video görüşmesi kanalıyla olacaktır.

Yatırımcıların günlük olarak kaç davet almış olduğu düşünüldüğünde, şirketi “yılda ortalama 1.500 çevrimiçi satış hitabı” inceleyen Flint Capital ortağı Andrew Gershfeld, “bu yeni satış hitabı modeli, kurucular için yeni bir mesele teşkil ediyor” diyor.


Tam TechCrunch+ yazıları yalnızca üyeler tarafınca kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPLUSROUNDUP bir yada iki senelik abonelikte %20 tutum etmek için


Gürültüyü kesmek için, kurucuların meleklere ve VC’lere yaklaşmaya başlamadan ilkin ağlarıyla paylaşmak için bir “teaser fragmanı” oluşturmalarını tavsiye ediyor. Tam bir güverte değil, yatırımcıların iştahını onlara tam bir yiyecek sunmadan ilkin uyandırmak için süslenmiş bir asansör perdesi.

Gershfeld, “Aynı karşı karşıya görüşme fırsatlarını alamadığımız için, kurucular yatırımcıların dikkatini bu şekilde çekebilir” diyor.

Gönderisi, bir tanıtım fragmanının temel unsurlarını tanımlar ve “en iyi tesir için” sunumun iyi mi yapılandırılacağına ilişkin bir şablon ihtiva eder. Dikkat çekici derecede detaylı.

Palo Alto kafe sahipleriyle empati kurarım, sadece uzaktan satış hitabı her kurucunun gerekseme duyduğu bir beceridir ve mevzu bağış toplamaya vardığında oyun alanını düzleştirmenin etkili bir yoludur. Buradan başlayın.

İyi hafta sonları,

Walter Thompson
Kıdemli Editör, TechCrunch+
@kahramanınız

5 Nisan Twitter Space: Arvind Gupta ile “How to Pitch Me”

5 Nisan Salı günü saat 14:30’da PT’de bir Twitter Alanı Mayfield Fund’ın ortaklarından Arvin Gupta ile.

Seyircilerden sorular almadan ilkin genel atış stratejilerini tartışacağız ve şu anda ne aramış olduğu hakkında konuşacağız, bu yüzden lütfen hatırlatıcı ayarlamak için burayı tıklayın böylece sohbete katılabilirsiniz.

VC’lerle çalışırken ilk kez kurucuların hatırlaması ihtiyaç duyulan 5 şey

Kırmızı bildirim noktası olan sarı bir zarfın görüntüsü.

Fotoğraf Kredisi: carol evet (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Hiçbir şey deneyimden daha iyi olması imkansız, bu yüzden 2013 TechCrunch Buluşması ve Toplantısı’nın galibi Zach DeWitt tarafınca yazılan bu makaleyi yayınlamaktan mutluluk duyduk.

2016’da Drop, Inc.’i Snapchat’e sattıktan sonrasında VC olan DeWitt, “gerçek bir ortak” olacak bir yatırımcı bulmak için yırtıcı doğada dolaşan ilk kurucular için beş temel dersi paylaşıyor.

Bir yabancıdan para isterken doğuştan gelen bir güç dengesizliği vardır, sadece DeWitt, “VC’ler güveninizi kazanmak için çalışmalıdır” diye yazıyor.

“Birçok yönden, doğru eşi bulmak şeklinde.”

Nijerya niçin YC’nin Afrika’ya katılımına öncülük ediyor?

YC Demo Günü Kış 2022

Fotoğraf Kredisi: TechCrunch

Y Combinator’ın Kış 2022 partisindeki 24 Afrika girişiminden 18’inin Nijerya’dan gelmesiyle ülke, teknik kabiliyetinin derinliğini ve genişliğini gösteriyor.

İyi araştırılmış bir raporda Tage Kene-Okafor, YC’nin uzaklaşması, yatırımcı ilgisinin artması ve önceki Nijeryalı YC mezunlarıyla ilişkiler şeklinde faktörlerin bu hareketli ekosistemin bu yıl öteki birçok teknoloji pazarından daha çok şirketi hızlandırıcıya yönlendirmesine iyi mi destek bulunduğunu inceliyor.

Bitcoin madencileri, eyalet kripto vergi teşvikleriyle teşvik edilen Kentucky kömür kasabalarının tozunu alıyor

Bitcoin madencilik teçhizatlarından oluşan bir duvarın yanından geçen bir kişinin görüntüsü

Fotoğraf Kredisi: LARS HAGBERG/AFP (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Yüzlerce fit aşağıda gömülü yakıtı çıkarmak için, kömür endüstrisi Kentucky’nin manzarasını tekrardan şekillendirdi, tüm dağ tepelerini düzleştirdi ve atık malzemeyi dereleri ve vadileri doldurmak için kullandı.

Sadece şimdi kamu hizmetleri daha temiz enerji kaynaklarına geçtikçe kömür talebi düşüyor, devlet Bitcoin madencilerini çekmek için teşvikler kullanıyor, diyor Jacquelyn Melinek.

2022’de Kentucky, “ABD Birleşik Devletleri’nin toplam Bitcoin hash oranının %18,7’sini” temsil ediyor.

Bugün, Bitcoin madencileri, kulelerini çalıştırmak için kömürden üretilen gücü kullanmak için terk edilmiş fabrikalarda, depolarda ve Kentucky çevresindeki eski kömür madenlerinde dükkan kuruyor.

Bitcoin hash oranı yönetim platformu Luxor’un CEO’su Nick Hansen, “Bitcoin madencileri enerji için son umar alıcılarıdır” dedi.

“Belirli bir fiyata kadar herhangi bir enerjiyi satın alacaklar ve bunu webin olduğu her yerde yapabilirler.”

YC’nin Kış 2022 Demo Günü’ndeki favori girişimlerimiz, bölüm 1

YC Demo Günü favorileri

Fotoğraf Kredisi: TechCrunch/Bryce Durbin

Y Combinator’ın Kış 2022 Demo Günü’nde bu yıl, 80’den fazla sektörde 42 ülkeden 414 girişim yer aldı.

Bu dikkate alınması ihtiyaç duyulan oldukca sayıda şirket var, sadece TechCrunch geleneğine uygun olarak Alex Wilhelm, Natasha Mascarenhas, Devin Coldewey, Christine Hall ve Mary Ann Azevedo, ilk günden itibaren favori girişimlerini listeliyor.

YC’nin Kış 2022 Demo Günü, bölüm 2’deki favori girişimlerimiz

YC Demo Günü favorileri

Fotoğraf Kredisi: TechCrunch/Bryce Durbin

Y Combinator’ın W22’sinin ikinci günü birkaç trendi ortaya çıkardı: birçok yeni girişim Güneydoğu Asya pazarı için inşa ediyor, fintech hala kazanan, Nijeryalı yeni başlayanlar parkın dışına çıkıyor ve Hindistan gene iyi temsil edildi.

Haberimizi tamamlamak için Christine Hall, Alex Wilhelm, Devin Coldewey ve Mary Ann Azevedo, ikinci günde sunulan startuplardan seyretmek suretiyle birkaç şirket seçti.

Ekip sınırlamalarına karşın, DAO iyimserleri, demokratik, jeton tabanlı bir gelecek için yeni kullanım örnekleri görüyor

Mor bir arka plana karşı beyaz bir kumbaraya konuşma balonu yerleştiren bir elin görüntüsü.

Fotoğraf Kredisi: Boris Zhitkov (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Birçok çevrimiçi topluluk, fikirlerini hayata geçirebilmek için fon toplamak için merkezi olmayan özerk kuruluşlara (DAO) bakıyor, sadece insanların katılımını kolaylaştıracak araçlar ve yazılımlar olmadan benimseme yavaş oldu.

Bununla beraber, bazı yatırımcılar ve tüketiciler, araçlar geliştikçe DAO’ların, NFT’leri yada popüler ilgi alanlarını satın almak için kaynaklarını bir araya getiren bireylerden daha çok kullanım senaristliği oluşturacağından ümitli, diyor Jacquelyn Melinek.

“Oldukca fazla gelişme olacak [for DAOs] teknolojiyi insan davranışına uydurmaya başladığımızda, ”dedi Upstream’deki operasyonlar başkanı Sarah Wood. “Kitap kulübünüz için bir DAO kullanabileceğiniz bir dünya görüyorum ya da ne isterseniz.”

Sevgili Sophie: Ukrayna vatandaşı olan çalışanlara destek olmak için ne yapabiliriz?

merkezinde bir Amerikan bayrağı olan labirent çitinin girişinde yalnız figür

Fotoğraf Kredisi: Bryce Durbin/TechCrunch

Sevgili Sophie,

Ukrayna vatandaşı olan birkaç çalışanımız var; biri OPT’de, diğeri STEM OPT’de. ABD Birleşik Devletleri’nde yaşamaya ve çalışmaya devam edebileceklerinden güvenilir olmak istiyoruz.

En acil endişemiz, OPT statüsü Haziran ayında sona erecek olan F-1 talebesi içindir. Onu bu yılki H-1B piyangosuna kaydettik ve başvurmak için bu hafta seçilmesini umuyoruz.

Ayrıca Ukraynalıların TPS için uygun bulunduğunu duyduk. OPT’deki F-1 öğrencileri buna dahil mi? Emek verme vizeleri birkaç yıl daha iyi olsa da öteki Ukraynalı çalışanlarımız da TPS’ye başvurmalı mı?

TPS müracaat süreci nasıldır?

— Kuvvetli Destekçi

Goldman Sachs’ın OTC Bitcoin opsiyon ticareti, daha çok kurumsal katılımın yolunu açabilir

New York Menkul Kıymetler Borsası katındaki bir ticaret merkezindeki bir ekran görüntüsü, Goldman Sachs standıyla yan yana yer alıyor

Fotoğraf Kredisi: Richard Drew/AP

Goldman Sachs bir süredir kriptoda etken, sadece geçen hafta Bitcoin opsiyon ticareti, düzenleyici netlik bekleyene kadar daha çok kurumsal yatırım firmasının kripto para ekosistemini keşfetmeye başlamasının yolunu açmış olabilir, diyor Jacquelyn Melinek.

Galaxy Digital Avrupa Başkanı Tim Grant, “Ticaretin kendisi pek bir şey ifade etmiyor, sadece gerçekleşmiş olması ve Goldman Sachs’ın bu riski alıp satma olanağını açması oldukca mühim ve bu bir tek başlangıç,” dedi.

“Bu kısma, o engeller grubuna girer girmez, başka şeyler yapmak için entelektüel ve operasyonel olarak özgürsünüz. Bu ticaretin kendisi değil, bu bizim birçok yöne gitmemizi sağlayacak.”

OT güvenlik sermayesini artırmanın iyi mi ve niçin

bir asma kilit tutan el ve arka planda bir bilgisayar ekranında html kodu

Fotoğraf Kredisi: SOPA Görselleri (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Tehlikeli sonuç altyapının 7 gün 24 saat çalışmasına müsaade eden operasyonel teknoloji, mühim siber güvenlik riskiyle karşı karşıya olan bir alandır ve ABD hükümetinin tehdidi azaltmak için adımlar atması ile beraber, bu alana yönelik güvenlik firmalarının en oldukca yarar sağladığını yazıyor Matt Gatto. Insight Partners’ta direktör.

TC+ için bir konuk gönderisinde, eleştiri altyapıya yönelik son saldırıların, bekleyen düzenlemelerin ve Rus siber saldırılarına ilişkin artan endişelerin OT’de iyi mi yeni fırsatlar yarattığını açıklıyor.

Gatto, “OT güvenlik sağlayıcılarının finansman araması için iyi bir süre” diyor. “Artan OT siber saldırılarının ve hükümet düzenlemelerinin ortaya çıkmasının birleşimi, bir finansman çılgınlığını körüklüyor.”

Ukraynalı startup Delfast’ın kurucu ortakları bir krizde gezinmeyi tartışıyor

Delfast'ın kurucu ortakları Daniel Tonkopi ve Serhiy Denysenko

Fotoğraf Kredisi: Bryce Durbin

2014 senesinde kurulan e-bisiklet girişimi Delfast’ın Los Angeles ve Kiev’de ofisleri var.

Sadece Rusya Ukrayna’yı işgal ettikten sonrasında, kurucu ortaklar Daniel Tonkopi ve Serhiy Denysenko, aile üyelerini ve çalışanlarını tekrardan yerleştirmeye, ülkelerinin savunmasını desteklemenin yollarını bulmaya ve “harp esnasında bir startup işletmeye” başladı.

Daniel Tonkopi:

Artık tamamımız iki vardiya halinde çalışıyoruz. İlk vardiya olağan çalışmamız, ikinci vardiya gönüllü çalışmamızdır. Kiev’de mühendislerimizin yarısı şu anda harpte. Resmi bir sivil ordu şeklinde olan Bölgesel Müdafa Kuvvetlerindeler.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası