Yellow Card, Afrika’da kripto lisansı alan ilk şirket oldu

Polychain destekli kripto para borsası Yellow Card, Afrika ülkesi Botswana’da kripto para alım-satım hizmetleri sunmak için ‘Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı’ lisansı aldı. Bu gelişmeyle beraber şirket, Afrika’da kripto hizmetleri sunmak suretiyle lisans alan ilk şirket oldu. Platformun kurucu CEO’su Chris Maurice, mevzuya ilişkin açıklamasında alınan lisansın kıta genelindeki ödeme ortaklarına, bankalara ve müşterilere erişim ve genişleme için daha büyük kanallar açabileceğine işaret etti.  

Aktarılan detaylara gore; oldukça sayıda Afrika ülkesi, bir süredir finans piyasalarında kripto para birimleri ve dijital varlıkların kullanımına yasal bir düzenleme getirmek için mevzuat meydana getirmeye çalışıyor. Cenup Afrika’nın kısa sürede kripto para endüstrisinde denetimi sıkılaştırmak ve müşterileri korumak için yeni yasaları yürürlüğe soktuğu biliniyor. Botswana’nın da kripto para ve dijital varlıklar mevzusunda sıkı düzenlemeler getirmek için ciddi adımlar atan birkaç ülkeden biri olduğu ifade ediliyor.  

Yellow Card, Botswana’daki bordrosuz nüfusu hedefliyor

Afrika’nın en büyük elmas üreticisi olan Botswana’da, nüfusun büyük bir çoğunluğu maaş bordrosuz ve dolayısıyla banka hesabı olmadan çalışıyor. Bundan dolayı Yellow Card, ülkede bankacılık hizmetlerini kullanmayan kesime finansal hizmetler sunmayı hedefliyor.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası