AK Parti'de emekli maaşlarının artırılmasına ilişkin toplantı


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş ve AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, emeklilik maaşlarını görüşmek üzere yarın bir araya gelecek.

Toplantı yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın başkanlığındaki toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş ve AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler katılacak. Toplantıda asgari emekli maaşının 10 bin lira artırılmasına yönelik çalışma ele alınacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın emekli maaşı artışının etkilerini sıralayan bir rapor hazırladığı ve Bakan Şimşek'in toplantıda yapılan çalışmaları paylaşacağı belirtildi. Görüşmeler sonrasında belirlenecek artışın bazı maddelerle TBMM Başkanlığı'na sunulacağı ve yasama dönemi bitmeden Genel Kurul gündemine alınacağı belirtildi. Toplantı gündeminde emeklilere yönelik maaş zammının yer almadığı öğrenildi.

En düşük emekli maaşına 10 bin liradan 12-13 bin liraya artış beklenirken, diğer emeklilere de zam bekleniyor.

CNN Türk muhabiri Melike Görür'ün verdiği detaylar şöyle:

Bugün veya yarın önemli bir toplantı planlanıyor. Toplantının gündeminde emekli maaşları yer alacak. Emekli maaşının ne kadar artacağı sorusu da var. Edinilen bilgiye göre doğrusal bir artışın mümkün olmadığı söyleniyor. Belirli bir sayı ve asgari maaş düzeyi belirlemenin mümkün olmadığı belirtiliyor.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir