Altın güne hafif düşüşle başladı… Gram altının değeri ne kadar?


Bir gram altın 2 bin 455 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 4 bin 80 liraya, Cumhuriyet altını ise 16 bin 250 liraya satılıyor.

Güne düşüşle başlayan gram altın 2.455 liradan işlem görüyor.

Ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak dün değer kaybeden gram altının fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,5 kayıpla 2 bin 457 liradan tamamladı.

Yeni güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı, önceki kapanışa göre yüzde 0,1 düşüşle 2.455 lirada 9,40 seviyesinde gerçekleşti. Aynı raporda çeyrek altın 4 bin 80 liraya, Cumhuriyet altını ise 16 bin 250 liraya satılıyor.

Ons altının fiyatı şu anda %0,1 kayıpla 2.316 dolardan işlem görüyor.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) önümüzdeki dönemde atacağı adımlara ve bankacılık yetkililerinin temkinli göstergelerine ilişkin ipuçları ararken varlık fiyatlarında karışık bir eğilim gözleniyor.

Fed yetkililerinin enflasyonun yavaşladığına dair daha fazla kanıt görmek istediklerini hatırlatan analistler, Perşembe günü açıklanacak büyüme verilerinin ve Cuma günü açıklanacak kişisel tüketim harcamaları verilerinin Fed'in gelecekte izleyeceği yol haritasına dair ipuçları verebileceğini kaydetti. bir sonraki dönem.

Fed yönetim kurulu üyesi Michelle Bowman dün yaptığı açıklamada, son veriler enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde düştüğünü gösterse de henüz faiz indiriminin uygun olduğu noktada olmadığımızı söyledi.

Bugün yurtdışında yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri ile ABD'de yeni konut satışlarına ilişkin verilerin takip edileceğini belirten analistler, ons altının fiyatının teknik olarak 2 bin 300 ile 2 bin 280 dolar seviyelerinin görüldüğünü söylüyor. Destek görevi görecek ve 2.350 Dolar ve 2.380 Dolar seviyeleri desteklenecek. Direniş pozisyonunda olduğunu belirtti.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir