Bakan Bolat'tan İsrail'e ihracat iddialarına yanıt


İsrail Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'nin İsrail'e ihracat yaptığı yönündeki açıklamasına ilişkin Ticaret Bakanı Ömer Bolat, şunları söyledi: “İsrail Dışişleri Bakanı'nın açıklamaları tamamen hayal ürünüdür ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. İsrail ile ticaret konusunda hükümet olarak aldığımız kararı destekliyoruz. .” Bu karar geçerliliğini koruyor dedi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ın yalan beyanlarına ilişkin açıklama yaptı. İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Türkiye'nin İsrail'e yönelik kısıtlamaların çoğunu kaldırdığını söyledi.

Bakan Bolat, açıklamasında şunları söyledi: “İsrail Dışişleri Bakanı'nın açıklamaları tamamen hayal ürünüdür ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. İsrail ile ticaret konusunda hükümet olarak aldığımız kararı destekliyoruz.”

Bakan Bolat, “İsrail'le ticareti durdurma kararımız, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını durdurma, kalıcı ateşkes sağlama ve Gazze'deki Filistinli kardeşlerimize kesintisiz insani yardım ulaştırma koşullarımız sağlanana kadar yürürlükte kalacaktır.”


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir