Bakan duyurdu: Sivas-İstanbul hızlı tren seferleri başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 4 Mayıs'tan itibaren Sivas-İstanbul arasında direkt YHT ekspres seferlerinin başlayacağını belirterek, şöyle konuştu: “YHT Sivas Hattı-Ankara'yı kullanan vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı tamamladık. “İstanbul-Sivas arasında 483 yolcu kapasiteli setlerle işletilecek ekspres ve aktarmasız seferleri başlatıyoruz.” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sivas-İstanbul arasında başlayacak direkt hızlı tren seferlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Uraloğlu, Türkiye'de demiryolu sektöründe yapılan yatırımlar ve ilerlemeler sayesinde ulaştırma sektöründe devrim niteliğinde projelerin hayata geçirildiğinin altını çizerek, bakanlık olarak hızlı tren projeleri, yenileme ve yenileme konularında tereddütsüz çalıştıklarını söyledi. mevcut demiryolu trenlerinin modernizasyonu ve ulusal ve yerel demiryolu endüstrisinin geliştirilmesi. Uraloğlu, vatandaşların güvenli, ekonomik, çevreci ve konforlu ulaşımını sağlamak için demiryolu yatırımlarına hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

“ANKARA-SİVAS YHT HATTI'NI 1 YILDA 971 BİN KİŞİ KULLANDI”

Ankara-Sivas hızlı demiryolu hattının 26 Nisan 2023'te hizmete girmesiyle Ankara-Sivas arası mesafenin 603 kilometreden 405 kilometreye, yolculuk süresinin ise 12 saatten 2 saate düştüğünü hatırlatan Bakan Uraloğlu, şöyle konuştu: Ankara-Yozgat arası mesafe de 1 saat azaldı. Güzergah boyunca 8 istasyonla hizmet vermeye başlayan hızlı tren hattının Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve son olarak da Sivas'a ulaştığını belirten Uraloğlu, şöyle konuştu: Ankara merkezli hızlı tren ağına da bağlanacak” dedi. Bu illerde yaşayan yaklaşık 1,3 milyon vatandaş hızlı trenle seyahat etme imkanına sahip. Ankara-Sivas arasında günde 3+3 sefer yapan hızlı trenin 26 Nisan 2023'te hizmete girmesinden bu yana geçen yıl 971 bin yolcu seyahat etti.

Başkan Yardımcısı Yılmaz'dan “Kamu Tasarrufu” Açıklaması

“4 MAYIS'TAN İTİBAREN SİVAS-İSTANBUL DİREKT EKSPRES YHT İLE BAŞLIYOR”

Sivas ve Ankara'dan yüksek hızlı trenle seyahat eden yolcuların Sivas-İstanbul direkt sefer talepleri doğrultusunda çalışmaların tamamlandığının müjdesini veren Uraloğlu, şöyle konuştu: “Saat 13.00'te Sivas'tan ayrılacak olan hızlı trenimiz. 4 Mayıs'tan itibaren açık bir şekilde ve durmadan İstanbul'a devam edeceğiz.” . “483 yolcu kapasiteli setlerle çalıştırılacak ekspres trenlerimiz, İstanbul'dan 08.40'ta hareket edecek, 15.58'de Sivas'a varacak, 13.00'de Sivas'tan hareket edecek ve 20.08'de İstanbul'a ulaşacak. ” dedi.

Bakan Uraloğlu, İstanbul-Sivas yolculuğunun 7 saat 18 dakika, Sivas-İstanbul yolculuğunun ise 7 saat 8 dakika süreceğini belirterek, şunları söyledi: “Yozgat, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Arifiye'de hızlı ekspres trenler duracak. ve Pendik, Sivas ile İstanbul arasındadır. “Önümüzdeki günlerde yolcuların taleplerini dinleyip gerekli değerlendirmeleri yapıp operasyonel planda değişiklikler yapacağız” dedi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir