Binance'in eski CEO'suna 4 ay hapis


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in kurucusu ve eski CEO'su Changpeng Zhao, kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal ettiği suçlamasıyla açılan davada 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in kurucusu Changpeng Zhao, kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal ettiği suçlamasıyla davası kapsamında ABD'nin Seattle Federal Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Savcıların caydırıcılık açısından emsal teşkil etmesi amacıyla 3 yıl hapis cezası talep ettiği duruşmada Zhao'nun avukatları, müvekkillerinin hatasını kabul ederek, kendisinin ABD'ye gönüllü olarak geldiğini ve adli makamlarla iş birliği yaptığını hatırlatarak 5 ay hapis cezası talep etti. duruşma öncesi tutukluluk. yayın. Mahkeme, Zhao'nun 4 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verirken, Yargıç Richard Jones kararın gerekçesine ilişkin şunları söyledi: “Yasal standartlara tam olarak uyulmasını sağlamak için gerekli imkan, mali kapasite ve insan gücüne sahip olmanıza rağmen, siz bunu yapmakta başarısız olmadık.”

4,3 MİLYAR DOLAR CEZA UYGULANDI

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle geçtiğimiz Kasım ayında ABD'de 4,3 milyar dolar para cezasına çarptırıldı. Binance'in kurucusu Zhao, soruşturmada yetkililerle işbirliği yapmayı kabul etti ve CEO'luktan da istifa etti. Zhao ayrıca bireysel olarak 50 milyon dolar para cezası ödemeyi de kabul etti.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir