Bitcoin Analistleri Fed'e Rağmen Çıtayı Yükseltti

Federal Rezerv'in “şahin tonu”, teknik analistlerin Bitcoin'in (BTC) yakında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 doların yaklaşık %25 üzerine çıkacağı yönündeki öngörüsünü değiştirmedi. Analist bu döngünün sonunda zirveyi 123 bin 832 dolarda görüyor.

CryptoCon, 12 Haziran tarihli bir mesajında, “Bitcoin için 91.539 dolar hedefi sağlam ve değişmeden kalıyor” yorumunu yaptı.

CryptoCon, gelecekteki fiyatları tahmin etmek için döngüyü önceki döngünün en yüksek ve en düşük seviyelerine göre farklı seviyelere bölen “Sihirli Bantlar” modelini kullanarak Bitcoin tahminlerini destekledi.

Model, Bitcoin fiyatının “birincil seviyeyi” (mevcut rekor) aştığında önceki döngünün hareketlerine göre “sonraki adıma” geçeceği fikrine dayanıyor.

Modele göre Bitcoin şu anda 2,5 seviyesinde direnç gösteriyor. Ancak bu konsolidasyon dönemi geçtikten sonra 91.539 $ seviyesinde 3. seviyeye ulaşacak ve ardından 123.832 $ tutarındaki “Döngü Üst Hedefi” gelecektir.

Kripto analisti Crypto Con tarafından paylaşılan Magic Bands modeli. Kaynak Crypto Con

CoinMarketCap verilerine göre 91.539 dolara yükseliş, şu anki 68.315 dolarlık fiyattan %34 daha yüksek.

“Sihirli grupların 3. seviyesine ulaşmak biraz zaman alacak ama bu bir sonraki adım.”

Bu tahmin, diğer tüccarların Fed'in “şahin tarzı” hakkındaki endişelerine rağmen geldi. “Şahin” terimi genellikle Fed'in enflasyonu kontrol etmek için daha agresif bir duruş (daha az faiz indirimi) benimsemesini tanımlamak için kullanılır.

Faiz oranları düştüğünde tahvil gibi geleneksel “düşük riskli” varlıklar daha az çekici hale gelir ve yatırımcıların Bitcoin gibi daha riskli olarak algılanan varlıklara yönelme olasılıkları artar. Faiz oranları yükseldiğinde ise tam tersi olur.

Van de Poppe, “FOMC'nin agresif tonu olumlu değil. Powell'ın konuşması ve tahmini Bitcoin için bugün süper olumluydu” dedi.

Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, Fed'in 12 Haziran'daki iki günlük politika toplantısının ardından konuşuyor. Kaynak: CNBC televizyonu

Bir başka Ted Talks Macro analisti, “Bugünün FOMC'si kesinlikle beklenenden daha şahin” dedi.

10x Research araştırma direktörü Markus Thielen, FOMC'nin gerçekçi olmayan beklentilere sahip olabileceğine inanıyor.

Thielen, Cointelegraph'a şöyle konuştu: “FOMC muhtemelen yılın ilerleyen dönemlerinde beklentilerini düşürmek zorunda kalacak çünkü bu yıl zaten enflasyonist baskıların zirve yaptığını gördük.”

“FOMC yalnızca bir indirim beklerken, piyasa yılın başındaki altı indirime kıyasla hâlâ iki indirim yapıyor.”

Aylık TÜFE geçen aya göre değişmezken, yıllık TÜFE %3,3 olan tahminlerin %0,1 altında gerçekleşti. Verilerin ardından Bitcoin saniyeler içinde 1.500 dolar değer kazanarak 69.636 dolara yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir