Bitcoin ETF'lerine bir günde 500 milyon dolar akıtıldı

ABD'de Bitcoin (BTC) Spot Borsa Yatırım Fonları (ETF'ler) ticareti 5 Haziran'da 488,1 milyon dolarlık giriş gördü, ancak Google verileri neredeyse hiç kimsenin 2021 boğa koşusunu aramadığını gösteriyor; bu, perakende yatırımcıların henüz aramadığının bir işareti olabilir. bu bölgeye taşındı.

ETF'ler 886,6 milyon dolarla 4 Haziran'da ikinci en iyi giriş gününü yaşadı. Farside Investors'ın verilerine göre, ertesi gün bu rakamın neredeyse yarısına ulaşan Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC), 220,6 milyon dolarla en büyük giriş payını aldı.

BlackRock'un iShares Bitcoin Trust (IBIT) 155,4 milyon dolarla ikinci sırada yer alırken, Ocak ayından bu yana net çıkışı 17,8 milyar doları aşan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ise 14,6 milyon dolarlık net giriş kaydetti.

Kaynak: Farside Yatırımcıları

Güçlü girişlere ve Bitcoin'in 71.000 doların üzerine çıkmasına rağmen Google Trendler verileri, 2021 ile karşılaştırıldığında neredeyse hiçbir Amerikalının Bitcoin, Bitcoin ETF'leri, fiyatı veya genel olarak kripto para birimleri aramadığını gösteriyor.

Bir arama ilgisinin göreceli en yüksek popülerliğine bağlı olarak 100 üzerinden genel bir değer atayan Google Trendler verileri, 5 Haziran'da ABD'den yapılan “Bitcoin” aramalarına 31 puan ve “Bitcoin ETF'leri”ne 1 puan verdi.

2020'den bu yana Bitcoin ve kripto para birimleriyle ilgili çeşitli Google aramalarına ilişkin ABD kaynaklı arama hacimleri. Kaynak: Google Trendler

“Bitcoin fiyatı” ve “kripto para birimi” gibi diğer aramalar sırasıyla 18 ve 13 gibi daha yüksek endeks puanları alırken, 2021'in perakende yatırımcı liderliğindeki boğa piyasasındaki puanların oldukça altındalar.

Kripto para birimiyle ilgili aramalar yıl boyunca azaldı; ABD'nin on Bitcoin spot ETF'sini onayladığı 11 Ocak'ta ve Bitcoin'in 2021'den bu yana ilk kez 69.000 doların üzerine çıktığı 5 Mart'ta genel ilgi arttı.

“Bitcoin”e yönelik arama ilgisi Mayıs 2021'de zirveye ulaştı. O zamanlar BTC, ilk olarak birkaç hafta önce 50.000 doları aşmış, ardından Kasım 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolara ulaşmıştı.

Kripto analisti Miles Deutscher, 6 Haziran tarihli bir makalesinde

Bitcoin'in zirveye ulaştığı 2021'de YouTube'daki kripto video izlenme sayısı günde 4 milyon civarındayken, BTC'nin yeni zirvelere çıkmasına rağmen bu sayı 2024'te günde 800.000 civarına düştü.

Deutscher, “Perakende yatırımcılar henüz geri dönmedi” dedi. “Dünyada kripto para piyasasının durumu [YoutTube] “Bunu görüntülemelerden daha iyi özetleyen bir gösterge yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir