Bitcoin madenciliği ve hashrate oranlarında büyük hareket

Bitcoin (BTC), hafta sonu yaklaşırken satışın ardından 61.000 dolarlık desteği kırma riskiyle karşı karşıya.

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak Ticaret Görünümü

BTC fiyatı üzerindeki baskı devam ediyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan verilere göre BTC fiyatı önceki haftaki kazanımlarını kaybetmeye devam ediyor.

Bitcoin'in kısa vadeli volatilitesinin sipariş defterlerindeki likiditeyi çekmesi nedeniyle mevcut hareketin yükseliş momentumu yok. Lider kripto para birimi 100 günlük basit hareketli ortalamasına ve kısa vadeli gerçekleşen fiyatına yakın işlem görüyor.

100 günlük hareketli ortalama ve kısa vadeli gerçekleşen fiyat şu anda 61.200 dolar ve 60.100 dolar seviyesinde.

Bitcoin STH-RP. Kaynak: Bitcoin'i inceleyin

hakkındaki son paylaşımında tarif edildi.

“Burada 100BTC'lik siparişler oluşuyor ancak talebin güçlü bir şekilde konsolidasyonu için satıcıların zayıfladığına dair kanıtlar görmemiz gerekiyor.”

BTC/USD grafiği. Kaynak bozulması

CoinGlass'tan gelen veriler, 61.000 doların hemen altında bir sipariş likidite bulutu olduğunu doğruluyor. Ancak Bitcoin aynı gün sipariş engellemeye meydan okumaya devam ediyor.

Skew daha önce özetlemişti: “Burada birisinin mitingler sırasında satış yapmak için likidite çekmeye çalışması nedeniyle açıkça fiyat düşüyor.”

“Buna dikkat edeceğim çünkü er ya da geç birisi diğer tarafı (emir) ele geçirecek ve bu da likidite talebini test edecek.”

Bitcoin yerleşim ısı haritası (ekran görüntüsü). Kaynak: CoinGlass

Bitcoin'in hash oranı ve madencilik zorluğu azalıyor

BTC fiyatındaki son düşüş ağın temellerine zarar verdi.

İlgili: Borsalara Bitcoin girişi on yılın en düşük seviyesinde

BTC.com'un verilerine göre, Bitcoin madenciliği zorluğu bu yazının yazıldığı an itibariyle %5,5 oranında azaldı. Bu değişiklik, 2022 ayı piyasasının sonundan bu yana en büyük aşağı yönlü düzeltmeyi temsil ediyordu. O sırada Bitcoin 20.000 doların altında işlem görüyordu.

Zorluk şu anda 83,23 trilyonda.

X'teki mevcut durumu analiz eden madenci Pennyether, hash oranının düşmeye başladığını söyledi.

“Görünüşe göre hash oranı düşüyor. Ancak madenciler için önemli olan ağın hash oranı değil, zorluktur. Madenciler, zorluk aşağı doğru düzelinceye kadar artık EH/s başına Bitcoin madenciliği yapmayacaklar, bu da 2016'nın her bloğunda gerçekleşecek. 14 gün).”

“-%7'lik bir düzeltme elde ettiğimizi varsayarsak, bu, 'zorluk hashrate'ini 585 EH/s civarına çıkaracaktır. Eğer hash sonrası tahminime bakarsak, bu sayı benim tahminim olan 560 EH/s'den daha düşüktür. Şu anki hash fiyatı 50 dolar.” Hala aktif.”

Bitcoin ağının temellerine genel bakış (ekran görüntüsü). Kaynak: BTC.com

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir