Bitcoin zirveye yakın… Ünlü CEO açıkladı: 5 trilyon doları aşacak


Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, kripto para piyasasının toplam piyasa değerinin bu yıl 5 trilyon doları aşacağını öngörüyor. 73.000 doların altındaki Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın.

Hurriyet.com.tr/Ekonomi Hizmeti

Blockchain girişimi Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse, CNBC'ye, spot EFT'ler ve yaklaşan Bitcoin halving olayı gibi makro faktörlere atıfta bulunarak tüm kripto para piyasasının değerinin ikiye katlanarak 5 trilyon dolara çıkmasını beklediğini söyledi. Toplam kripto para piyasası kapitalizasyonu 4 Nisan itibarıyla yaklaşık 2,6 trilyon dolardı.

“Uzun zamandır bu sektördeyim ve bu trendlerin gelip gittiğini gördüm. Çok iyimserim. Bence makro trendler, ETF'ler gibi büyük resim, ilk kez gerçek kurumsal parayı teşvik ediyor, ” dedi Garlinghouse. dedi.

İlk Bitcoin spot ETF'leri 10 Ocak'ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylandı. Spot EFT'ler, geleneksel borsalarda Bitcoin ticareti yapmanıza olanak tanır. EFT onayıyla Bitcoin yükseliş trendine başladı ve 14 Mart'ta 73.000 doları aştı. Daha sonra 61 bin dolara düşen Bitcoin, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 72 bin 769 dolara yaklaştı.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir