Bitcoin zorlanırken sosyal medyada “düşüşü satın al” paylaşımları arttı

Reddit sosyal platformlarında “Dipeği satın alın” gönderileri,

Kripto para tüccarları Bitcoin'in (BTC) şu anda boğa piyasasının hangi aşamasında olduğunu tartışırken, Santiment dört platformdaki bu gönderilerin sayısını takip etti.

“Daldırın” ifadesinin dört sosyal platformda kullanım sıklığı. Kaynak: Santimento

Santiment bir X gönderisinde “Topluluk bunu temel bir fırsat olarak görmenin işaretlerini gösteriyor” dedi.

“İdeal olarak bu heyecanın azalmasını beklerdik. Alışveriş zamanları sabırsızlık ve şüphecilik zamanlarıdır.”

CoinGecko'nun verilerine göre Bitcoin, son 24 saatte %4,2 düşüşle 3 Mayıs'tan bu yana en düşük seviye olan 58.900 dolardan işlem görüyor.

Düşüşün Mt. Gox'u mu?

Finansal araştırma firması Fundstrat'ın kurucusu Tom Lee, 1 Temmuz'da CNBC'ye verdiği demeçte, son zamanlardaki olumsuz havanın büyük ölçüde Mt. Ona göre bu, Gox'un temmuz ayı sonunda alacaklılarına 9 milyar dolarlık Bitcoin'i iade etmeye hazırlanıyor olmasından kaynaklanıyor.

Bazıları, Mt. Gox'un 127.000 alacaklısının önemli bir kısmının kurtarılan Bitcoin'leri satması durumunda Bitcoin'in çökebileceğinden korkuyor. Lee dibin ne zaman görüleceğinden emin değil ancak Bitcoin'in 2024 sonundan önce 150.000 dolara ulaşabileceği öngörüsünün arkasında duruyor.

“Mt. Gox uzun yıllardan beri büyük bir olaydı, ancak bunun Temmuz ayında ortadan kalkacağını bilmek, bence bu, ikinci yarıda oldukça keskin bir toparlanma beklemek için bir neden.”

Farside Investors'ın verilerine göre, olumsuz havanın bir başka kaynağı da son 18 işlem gününün sadece altısında giriş gören Bitcoin borsa yatırım fonları olabilir.

Herkes dibi gördüğünden emin değil

GCM yatırım araştırması başkanı Kudret Ayyldr, Bitcoin'in Nisan ayından bu yana 67.500 doların üzerinde tutunamaması nedeniyle alarm zillerinin çalıyor olabileceğini öne sürdü.

Ayyldr, 3 Temmuz'da 19.300 takipçisine gönderdiği X gönderisinde, “Bu olumsuzluk 48-50.000 dolarlık daha düşük bir bölgeye doğru bir düzeltmeye yol açabilir” öngörüsünde bulundu.

İle ilgili: “Etherum, ETF listelemesinden sonra Bitcoin’i geçecek”

Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasasındaki duyarlılığı ölçen Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda 100 üzerinden 44 puanla “Korku” bölgesinde bulunuyor.

Endeks 25 Haziran'da son 18 ayın en düşük seviyesi olan 31'e geriledi ve o tarihten bu yana 30 ile 53 arasında kaldı.

Kripto Korkusu ve Açgözlülük Endeksi Puanı. Kaynak: Alternative.me

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir