Bitcoin'in fiyatı açık pozisyonları temizledikten sonra 69 bin dolar oldu

Bitcoin (BTC), 8 Haziran'da yatırımcıların ani satışlarının ardından yaralarını sararak 69.000 dolara ulaştı.

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak Ticaret Görünümü

Bitcoin ve Ether'de Cuma Satışları

Veriler, BTC fiyatının hafta sonuna doğru tekrar istikrara kavuştuğunu gösterdi.

En büyük kripto para birimi, ABD istihdam verileri sayesinde Wall Street'teki önceki açılışta ani dalgalanmalara maruz kalmıştı.

Buna daha sonra, popüler tüccar Roaring Kitty'nin canlı yayınına piyasanın verdiği tepkiler sayesinde altcoinlerde bir düşüş eşlik etti.

BTC/USD, Bitstamp'ta 68.450 dolarla yerel en düşük seviyelere ulaşırken, en büyük altcoin Ether (ETH) kısa süreliğine 3.600 doların altına düştü.

ETH/USD 12 saatlik grafik. Kaynak Ticaret Görünümü

Son 24 saatte yaşanan olaylara ilişkin konuşan QCP Capital, ABD oturumunu “iki kat tuhaf” olarak nitelendirdi.

Telegram kanalı abonelerine yaptığı son güncellemenin bir bölümünde, “ABD enflasyon verileri ve önümüzdeki Çarşamba günkü verilerin FOMC öncesinde riskten kaçınmayı tetikleyecek kadar kafa karıştırıcı olduğunu” söyledi.

QCP, tüketici fiyat endeksi veya TÜFE'nin yanı sıra Federal Rezerv'in faiz oranı politikasını belirlemek için yapacağı toplantıyı da içeren gelecek haftanın makro verilerini aktardı.

“Sonra yaklaşık bir milyon izleyiciye sahip olan ve GME hisse senedi fiyatlarının hızla düşmesine neden olan Roaring Kitty canlı yayını geldi.”

“Altcoin ve Memecoin'in de düşüşe geçmesi ve piyasa değerinin 40 milyar dolardan fazla silinmesi muhtemelen tesadüf değildi.”

QCP, gelecekteki Fed hamlelerinin riskli varlıklara fayda sağlayabilmesi nedeniyle BTC ve ETH'nin yerel düşük seviyelerini hâlâ “düşüşte satın almak için iyi bir fırsat” olarak görüyor.

BTC'de bu seviyelere dikkat edin

Kripto analistleri, temel seviyelere bakıldığında, zayıflığın devam etmesi durumunda destek olarak tutulabilecek seviye olarak aylık açık seviyenin 67.500 dolar civarında olduğuna işaret ediyor.

Popüler Kripto tüccarı Chase, X'teki (eski adıyla Twitter) son gönderilerinden birinde, “Pek çok coinin kader seviyesinde olduğunu düşünüyorum, bunlar benim sevdiğim alım satım türleri” dedi.

BTC/USDT grafiği. Kaynak Kripto Takibi/X

“Bitcoin bu hamleyle birlikte açık pozisyonlarda yaklaşık 1,3 milyar dolar kaybetti. ETH de yaklaşık 800 milyon dolar kaybetti.”

Açık faiz verilerini içeren BTC/USD grafiği. Kaynak Daan/X

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir