BlackRock ve Grayscale Ethereum ETF Başvurusunu Yeniledi

Ether (ETH) borsada işlem gören fon iddialarına sahip ABD merkezli üç varlık yöneticisi daha, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan 19b-4 başvurularını değiştirdi.

Varlık yönetimi şirketi BlackRock, 22 Mayıs'ta Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası'na yaptığı başvuruda 19b-4 numaralı Ether spot ETF'sini değiştirerek staking hükümlerini kaldırdı. Grayscale ve Bitwise da benzer değişiklikleri New York Borsası'nın Ark'ına sundu. SEC'in 19b-4 başvurularını onaylaması, spot Ether ETF'lerinin borsalarda listelenmesi ve işlem görmesi için yeşil ışık yakmaya yönelik bir adım olacak.

BlackRock'un değiştirilen belgesinde, “Ne fon, ne aracı, ne de Ether saklama sağlayıcısı […] “Tröst ile ilişkili herhangi bir kişi, fonun ETH'sinin herhangi bir kısmını katılım onayına tabi tutarak doğrudan veya dolaylı olarak ek gelir elde etmeye çalışmayacaktır.”

BlackRock Değişikliği 19b-4. Kaynak: Nasdaq

21 Mayıs'ta Fidelity, VanEck ve Franklin Templeton, Invesco Galaxy ve ARK 21Shares tarafından yapılan başvurularda staking'in kaldırılmasına yönelik benzer değişiklikler yapıldı. SEC'in VanEck'in talebine ilişkin nihai kararını bugün açıklaması bekleniyor.

İlgili: Ethereum ETF onaylandı mı? VanEck'in detayları dikkat çekti

Kripto para dünyasındaki pek çok kişi için SEC'in kararı tartışma konusu çünkü Kongre, kurumun kripto para birimlerini düzenlemedeki rolünü daha iyi tanımlayacak mevzuatı değerlendiriyor. Karar yayınlandığında Temsilciler Meclisi'ndeki milletvekilleri, 21. Yüzyıla Yönelik Finansal Yenilik ve Teknoloji Yasası'nı oylamadan önce tartışacak.

Depository Trust and Clearing Corporation, VanEck'in Ether ETF'sini ETHV sembolü altında listeledi. Bu, varlık yöneticisinin SEC onayına hazırlandığına dair olumlu ancak kesin olmayan bir işaret. Komisyonun Ocak ayında Bitcoin (BTC) spot yatırım araçlarında olduğu gibi Ether spot ETF'lerini de onaylayıp onaylamayacağı belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir