BTC ikinci çeyreğe zayıf başladı: Bitcoin yorumları

Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşün kaldıracı ortadan kaldırması nedeniyle çok sayıda önemli ölçüm sıfırlandı.

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin RSI göstergesi destekte

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den elde edilen veriler, BTC/USD çiftinin tek bir saatlik mumda %5 düştükten sonra şu anda 66.000 $ civarında işlem gördüğünü ortaya çıkardı.

Bitcoin, Nisan ayında şu ana kadar %7 düşmüş olabilir, ancak desteğin yeniden test edilmesi, aşırı ısınan piyasalar üzerinde halihazırda rahatlatıcı bir etki yaratıyor.

Piyasa değeri en yüksek kripto para biriminin son dönemdeki düşüşüyle ​​birlikte büyük bir tasfiye olayı meydana geldi. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin ve altcoinler için bu rakam toplam 400 milyon dolara ulaşmıştı.

Ancak piyasa takipçisi CoinGlass'ın verilerine göre fonlama oranları negatife dönmeye başladı.

Popüler tüccar Jelle, X'teki (eski adıyla Twitter) bir gönderide “Fiyatlar düşüyor ve bunun sonucunda finansman oranları da düşüyor” yorumunu yaptı.

“BTC ve ETH marj sözleşmeleri şu anda kırmızı renkte. Fiyat keşfinden önce tüm kaldıraçların ortadan kaldırılması gerekiyor.”

Kripto para fonlama oranı ısı haritası (ekran görüntüsü). Kaynak: CoinGlass

Yatırım şirketi QCP Capital, Telegram kanalı abonelerine gönderdiği “Asya Sabah Rengi” piyasa güncellemelerinin son baskısında fonlama ortamındaki önemli değişimi kabul etti.

Şirket, “Hareketin hızı, Binance gibi perakende yatırımcıların hakim olduğu borsalardaki büyük tasfiyelerden kaynaklandı ve bu da perp fonlama oranlarının %77 gibi yüksek bir seviyeden sabit bir seviyeye düşmesine neden oldu” diye yazdı, “bu hamle spot fiyatları geri getirdi” 60-72 bin orta aralığında” diye konuştu.

Raporda, “Suç finansmanı azalmış olsa da ileriye dönük eğrinin geri kalanı çok yüksek kalıyor” denildi.

“Bu, tüm hikayeyi geri getirecek bir hamle mi olacak?”

Aynı zamanda, günlük zaman dilimlerindeki Bitcoin Göreceli Güç Endeksi (RSI) okumaları da 50'li yılların ortalarına geri döndü.

Diğerlerinin yanı sıra analist Jelle beyan Bu nedenle Bitcoin, fiyat için “aşırı alım” sinyaline karşılık gelen 70'in üzerindeki RSI ile en iyi performansı gösteriyor.

RSI verilerini içeren BTC/USD günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bollinger bandı daralıyor

Volatiliteye gelecek olursak, günlük aralıklardaki Bollinger bantları BTC/USD için yeni bir kırılma öncesi aşamaya işaret ediyor.

İlgili: Bitcoin'de Rekor Geçit Töreni: Haftanın Öne Çıkanları

X'e bir grafik yükleyen ünlü analist Matthew Hyland, Şubat ayıyla karşılaştırmalar yaptı.

“Günlük Bollinger bantları 45.000 dolardan bu yana görülmeyen seviyelere düşmeye devam ediyor” yorumunu yaptı.

Aralık 2023'ün sonlarında Cointelegraph, hem RSI hem de Bollinger Bantlarının boğa piyasasının hızlanması yönünde çağrıda bulunduğunu bildirmişti.

Bollinger bandı verileriyle açıklamalı BTC/USD grafiği. Kaynak: Matthew Hyland/X

Bu haber yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir