Bu parametre bir altcoin rallisine işaret eder

ETH fiyatının hafta sonu hafif artmasına rağmen Ethereum ağındaki gas ücretleri altı ayın en düşük seviyesine geriledi ve kripto analiz platformu Santiment'teki analistler bunun yaklaşan bir altcoin rallisine işaret edebileceğini söylüyor.

Santiment X'in 28 Nisan tarihli gönderisine göre, 27 Nisan'da Ethereum dönüşümünün ortalama ücreti yalnızca 1,12 dolara düştü.

Santiment, “Yatırımcılar tarihsel olarak, kripto para biriminin 'yükseldiğini' hissetmek veya 'tükendiğini' hissetmek gibi duygusal döngüler arasında geçiş yaptı ve bunu işlem ücretlerinden gözlemleyebiliriz” dedi.

Kaynak: Santimento

Santiment, ücretlerin yerel piyasanın en yüksek seviyeleri civarında zirveye çıkma ve piyasanın en düşük seviyeleri civarında “dinlenme durumu” en düşük seviyelerine düşme eğiliminde olduğunu söyledi.

Ethereum'daki gas ücretleri, ERC-404 adı verilen deneysel token standardına olan ilgi dalgasının ortasında Şubat ayında sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Analitik platformu, düşük gas ücretlerinin Ethereum ağ aktivitesinde gelecekte bir artışa işaret edebileceğini ve bir altcoin rallisinin başlangıcını müjdeleyebileceğini ileri sürdü.

“Piyasaların son 6 haftada ağır bir şekilde gerilemesiyle birlikte, talep eksikliği ve ağ üzerindeki baskı, ETH ve ilgili altcoinlerin beklenenden daha kısa sürede toparlanmasına yardımcı olabilir.”

CoinGecko'nun verilerine göre Ether'in (ETH) fiyatı geçen hafta hafif bir artış göstererek %4,3 değer kazandı.

27 Nisan'da, Ethereum'un 2. katman ağları olan Optimism, Arbitrum ve Polygon'un yerel tokenleri sırasıyla yüzde 11,7, 3,5 ve 2 oranında artış göstererek, elde edilen piyasa değerine göre ilk 50 kripto para birimi arasında en iyi performans gösteren ilk beş varlıktan üçünü oluşturdu. değer.

Kaynak: Luca Martino

Ağ faaliyetindeki düşüş, Ethereum'un dolaşımdaki arzının geçen ay en yüksek noktasına ulaşmasıyla gerçekleşti.

Ultrasound.money verilerine göre son 30 günde 74.458 yeni ETH basıldı ancak yalnızca 57.516 tanesi yakıldı ve bu da 16.979 yeni Ether (ETH) arzında net artışa neden oldu.

Bu durum, istikrarlı deflasyonun görüldüğü önceki beş ay ile tam bir tezat oluşturuyor. ETH enflasyonundaki son artışa rağmen, ağın 15 Eylül 2022'de Merge adı verilen bir hisse kanıtı mutabakat mekanizmasına geçişinden bu yana 437.000'den fazla ETH yakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir