Donald Trump'ın kripto para dünyasını heyecanlandıran açıklaması

Eski ABD Başkanı Donald Trump'a göre ABD, kripto para sektöründe birincilikten başka hiçbir şeye razı olmamalı.

Trump, Trump Medya ve Teknoloji Grubu'na (TMTG) ait sosyal medya platformu Truth Social'da 25 Mayıs'ta yaptığı paylaşımda, “Ülkemiz bu alanda lider olmalı, ikincilik yok” dedi.

Trump, ABD seçimlerinin yapılacağı 2024'teki başkanlık yarışında karşılaşacağı mevcut Başkan Joe Biden'ı hedef alarak, “Kripto para şirketleri ve bu yeni ve gelişen sektörle ilgili her şey hakkında çok olumlu ve açık fikirliyim” dedi. tutulmuş. 4 Kasım'da.

“DİĞER YANDAN ÜLKEMİZİN TARİHİNİN EN KÖTÜ BAŞKANI OLAN SAHTEKAR JOE BIDEN, ÜLKEMİZİN YAVAŞ VE ACI BİR ŞEKİLDE ÖLMESİNİ İSTİYOR. BENİM ASLA OLMAYACAK!”

Trump, bu açıklamalarını Özgürlükçü Parti'nin aynı gün Washington'da gerçekleştireceği Ulusal Kurultayı'ndaki konuşması öncesinde yaptı.

Trump'ın son zamanlarda kripto para birimlerine yönelik olumlu tutumu, kripto para sektöründe onun potansiyel zaferine ilişkin beklentileri artırdı.

New York merkezli kripto tahmin platformu Polymarket'a göre Trump'ın seçimi kazanma şansı %56, mevcut Başkan Joe Biden'ın şansı ise %38.

Polymarket'a göre Donald Trump'ın ABD seçimlerini kazanma şansı %56. Kaynak Polimercato

Bu, Trump'ın başkanlık kampanyasının kripto para birimi bağışlarını kabul edeceğini duyurmasının ardından geldi. 21 Mayıs'ta Trump 2024 kampanyası, uygun kişilerin Coinbase Commerce ürününü kullanarak kripto para birimi bağışında bulunmasına olanak tanıyan bir bağış toplama sayfası başlattı.

Web sitesinde Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Dogecoin (DOGE), Shiba (SHIB), XRP (XRP), USD Coin (USDC), SOL (SOL) ve 0x (ZRX) logoları yer alıyordu.

Trump'ın kripto para birimleri hakkında olumlu kamuoyu açıklamalarının yanı sıra kripto para meraklılarıyla da buluştuğu biliniyor.

Cointelegraph kısa süre önce, Trump'ın “Mugshot” misli mümkün olmayan tokenlarını (NFT'ler) satın alan kişilerin, 8 Mayıs'ta Mar-a-Lago'daki evinde Trump ile yemek yeme fırsatı bulduğunu paylaştı.

Akşam yemeği, Georgia'daki Fulton İlçe Hapishanesine teslim olduğunda çekilen sabıka fotoğrafının yer aldığı dijital sanat eserini satın alma anlaşmasının bir parçasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir