Ether fiyatı spot ETF onayı umuduyla yükseldi

Aylardır süren kötümserliğe rağmen Ether (ETH), Ether'in (Ether) bu hafta onaylanabileceği yönündeki yeni spekülasyonlarla desteklenerek 24 saat içinde %18 arttı.

Bloomberg ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart'a göre SEC'in dosya dosyalayanlardan 19b-4 başvurularını hızlandırmalarını istediği yönünde “söylentiler” var.

Bu durum spot ETF'lere yönelik onay tahminlerinin %25'ten %75'e çıkmasına neden oldu.

Merkezi olmayan bir bahis platformu olan Polymarket'ta Ether ETF onay oranları %11'den %54'e yükseldi.

Son 24 saatte Eter fiyat değişimi. Kaynak CoinGecko

Haber, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun 23 Mayıs'ta VanEck'in Ether spot ETF başvurusuna ilişkin nihai kararını vermesine günler kala geldi.

Haber, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun 23 Mayıs'ta VanEck'in Ether spot ETF başvurusuna ilişkin nihai kararını vermesinin beklenmesinden birkaç saat önce geldi.

Ancak Seyffart, Ether spot ETF'lerin piyasaya sürülmesinden önce onaylanmış 19b-4'lere imzalı S-1 kayıt beyanlarının eşlik etmesi gerektiğini açıkladı.

19b-4 belgeleri bu hafta onaylansa bile S-1 belgelerinin imzalanması haftalar hatta aylar sürebilir.

“Ancak haklıysak ve bu teorik onayları bu haftanın ilerleyen saatlerinde görürsek. Bu, S-1 onaylarının 'Eğer' değil 'Ne zaman' meselesi olduğu anlamına gelmeli…”

SEC'in 19b-4 ve S-1 başvurularını iki aşamalı bir süreçte onaylayabileceği fikri ilk olarak 19 Mayıs'ta The ETF Store başkanı Nate Geraci tarafından ortaya atıldı.

CoinGecko'ya göre Bitcoin (BTC), Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) gibi diğer kripto para birimleri son 24 saatte sırasıyla %5,1, %8,9 ve %9,2 oranında artış gösterdi.

Son 24 saatte en iyi performans gösteren 100 coin. Kaynak CoinGecko

Kripto para piyasasının toplam değeri son 24 saatte %7,8 artarak 11 Nisan'dan bu yana ilk kez 2,7 trilyon dolarlık piyasa değerini aştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir