Ethereum ETF dosyasında parça parça değişiklikler yapıldı, listeleme ne zaman yapılacak?

Varlık yöneticisi Bitwise, Ether spot Ether'in hisselerini listelemek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaptığı S-1 başvurusunu değiştirdi.

Bitwise, 3 Temmuz'da SEC'ye sunduğu belgelerde, 500 milyon dolara kadar altı aylık ücret muafiyeti de dahil olmak üzere Form S-1 kayıt beyanını ilk kez değiştirdi. Belgede NYSE Arca'da listelenmeye ve işlem görmeye yönelik belirli bir lansman tarihi yer almıyor. Ancak belgede, işlemlerin “yürürlüğe giriş tarihinden sonra mümkün olan en kısa sürede” başlayacağı belirtildi.

Kaynak: Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas'a göre Bitwise, değiştirilmiş S-1 dosyasını 8 Temmuz'daki son tarihten önce sunarak fonların ABD'deki Bağımsızlık Günü tatilinden sonra işlem görmeye başlayabileceğini öne sürdü. Balchunas, SEC'in spot Ether (ETH) ETF'leri için nihai onaylara yeşil ışık yakmış olmasına rağmen bu ayki fiyatlandırmanın “hala belirsiz” olduğunu söyledi.

Bitcoin mi Eter mi?

Bitwise dahil sekiz varlık yöneticisinin Spot Ether ETF 19b-4 başvurularının 23 Mayıs'ta onaylanmasından bu yana, kripto para birimi odaklı yatırımcılar potansiyel bir çıkış tarihi için gözlerini SEC'de tutuyorlar. SEC Başkanı Gary Gensler, Haziran ayında Senato Bankacılık Komitesi duruşmasında komitenin S-1'leri “bu sezon dışında” onaylayabileceğini söyledi ancak belirli bir tarih vermedi.

İle ilgili: “Etherum, ETF listelemesinden sonra Bitcoin’i geçecek”

Ether bağlantılı yatırım araçlarının aksine SEC, Ocak ayında Bitcoin (BTC) spot ETF'leri için 194-b ve S-1 izahname başvurularının bir kombinasyonunu onayladı.

Bitwise, ajansın ETH'yi menkul kıymet olarak belirlemeyi düşündüğü yönündeki spekülasyonların ortasında, Mart ayında spot Ether ETF hisseleri için SEC'e bir S-1 başvurusunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir