Finansal ekosistemin geleceği IFW'de tartışılacak

KOOP Ventures tarafından Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği'nin (FINTR) desteğiyle düzenlenen İstanbul Fintech Haftası (IFW), beşinci yılında ivme kazanarak daha da geniş bir alan ve kapsamda katılımcılarıyla buluşuyor. 16-17 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında İstanbul Fişekhane'de gerçekleştirilecek etkinlik, hem küresel hem de Türkiye'den finans sektörünün önde gelen şirketlerini ve önde gelen konuşmacılarını ağırlayacak. Katılımcılar, 55'ten fazla oturumda güncel finansal teknolojileri ve yenilikleri keşfetme fırsatı bulacak. Türkiye ve 10 farklı ülkeden fintech liderleri ve startup'ların katılacağı etkinlikte, her biri kendi coğrafyasının finansal ekosistemi hakkında derinlemesine bilgi verecek. Yüksek profilli C-Suite salonunda gerçekleştirilecek kapalı oturumlar, kıdemli katılımcıların ağ kurmasına ve sektördeki en son gelişmeleri tartışmasına olanak tanıyacak.

Ana oturumlar olan Web3 ve Dijital Finans Zirveleri'nin yanı sıra, Finansta Yapay Zeka ve Finansta Kadın başlıkları altında düzenlenecek paralel oturumlarda finansal teknoloji dünyasının geleceğine derinlemesine bakılacak. Etkinlik ayrıca; Bu yıl startup sunumları, katılımcı ülkelerin fintech sektörlerindeki fırsatları anlattığı sunumlar ve KOBİ Zirvesi ile sektörü çok daha geniş bir yelpazede buluşturacak.

Web 3 zirvesi ve dijital finans

İstanbul Fintech Haftası'nın ilk günü 16 Nisan'da Web3 Zirvesi ile başlayacak ve 17 Nisan'da Dijital Finans Zirvesi oturumlarıyla devam edecek. İlk gün gerçekleşecek Web3 Zirvesi'nde Bitcoin ETF'si ve nisan ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması, Web3 dünyasındaki son gelişmeler, merkez bankası dijital para birimleri, regülasyonların tartışıldığı konuşma ve paneller yer alacak. kripto varlıkları, tokenizasyon, müşteri tanıma ve meta veri alanındaki yenilikler. 17 Nisan'daki Dijital Finans Zirvesi'nde hizmet olarak finans modeli, ödemeler ve para transferindeki yenilikler, geleneksel bankacılık ile “yalnızca dijital” bankacılık arasındaki kesişimler gibi konular 4 açılış ve 7 oturumda tartışılacak. farklı paneller.

Dijital finans ödül programının öncüleri

Dijital Finans Öncüleri Ödül Programı töreni, IFW 2024'ün ilk günü olan 16 Nisan 2024'te gerçekleştirilecek. KPMG tarafından hayata geçirilen KPMG & FINTR – Dijital Finansın Öncüleri Ödül programında şirketler 7 kategoride değerlendirilerek ödüllendirilecek. Türkiye ve Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği (FINTR), finansal teknolojiler bağlamında Türkiye'nin bölgedeki ve dünyadaki rolünü güçlendirmek için çalışıyor. Ödüllerde yer alan kategoriler şu şekilde: Lider Banka, Vizyoner Banka, İşbirliğine En Açık Banka, Global Lider Fintech, Yükselen Fintech, Yenilikçi Fintech ve Finansal Katılım.

Ödül programının jüri üyeleri arasında CCW Teknoloji Yatırımları A.Ş. Finansal Kurumlar Birliği kurucusu ve eski başkanı Adem Duman; Brighton Üniversitesi İktisat ve Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ceylan Onay; Doç. Dr., İstanbul Teknik Üniversitesi, Mühendislik Yönetimi Bölümü. Dr. Deniz Tunçalp; FINTR Yönetim Kurulu Başkanı Demet Zübeyiroğlu; WinningCircle300 Kurucusu Efe Bulduk; Girişimci, melek yatırımcılar Nevzat Aydın ve KPMG Türkiye Fintech ve dijital finans lideri Sinem Cantürk'ün mentoru.

Değerli markalar İstanbul Fintech Week'te

İstanbul Fintech Haftası finansal ekosistemin önde gelen şirketlerini bir araya getiriyor. Bu önemli etkinliğin siyah sponsorları BankPozitif ve Payfix olurken, Premium sponsorları ise Akbank, Definex, Mastercard ve Türkiye İş Bankası oldu. Odeabank, C-Suite kapalı oturumlarına sponsor olurken; Hyperactive Kredi, KPMG ve Yapı Kredi etkinliğe ortak sponsor olarak katkıda bulunuyor. Etkinliğin destekçileri arasında D&R, Endless Fairs, Utilify ve Warpiris yer alıyor.
Detaylı bilgi ve bilet satın almak için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir