Haziran ayının ilk haftasında kripto fonlara büyük ilgi

Dijital varlık yatırım ürünleri, neredeyse tüm sağlayıcıların ilgisiyle ve haftalık toplam 2 milyar dolarlık rakamla Haziran ayına olumlu başladı.

CoinShares, 10 Haziran'da haftalık fon akışları raporunu yayınladı ve kripto para yatırım ürünlerinin 2 milyar dolardan fazla giriş çektiğini vurguladı. CoinShares'e göre Haziran ayındaki ilk girişler, dijital varlık ürünlerinin beş haftalık toplamını 4,3 milyar dolara çıkardı.

Ayrıca varlık yöneticisi, borsada işlem gören ürünlere (ETP) ilişkin işlem hacminin haziran ayının ilk haftasında önceki haftaya göre %55 artarak 12,8 milyar dolara ulaştığını paylaştı.

Neredeyse tüm ETP sağlayıcıları yatırım aldı

Genel girişlerin yanı sıra CoinShares, neredeyse tüm kripto para birimi ETP sağlayıcılarının Haziran ayının ilk haftasında yatırım aldığını vurguladı. Varlık yöneticisi bu durumu olağandışı olarak nitelendirirken, bunun zayıf makro verilere bir yanıt olabileceğini paylaştı. CoinShares aşağıdaki açıklamayı yayınladı:

“Bu geri dönüşün ABD'deki beklenenden zayıf makroekonomik verilere doğrudan bir yanıt olduğuna ve para politikası faiz indirimi beklentilerini vurguladığına inanıyoruz.”

Varlık yöneticisi, olumlu fiyat hareketinin yönetim altındaki toplam varlıkları (AUM) Mart 2024'ten bu yana ilk kez 100 milyar doların üzerine çıkardığını ekledi.

Sağlayıcı başına milyonlarca akış. Kaynak: CoinShares

Dijital varlık yatırım ürünü sağlayıcıları arasında yalnızca Grayscale Investments ve CoinShares XBT hafta boyunca çıkış kaydetti.

Giriş kaydedenler arasında ABD'deki iShares ETF'leri 948 milyon dolarla en büyük girişi görürken, Fidelity ETF'leri 680 milyon dolarla ikinci sırada yer aldı.

İle ilgili: Bitcoin ETF varlıkları 1 milyon BTC'yi aştı

Ethereum ürünleri haftalık rekorlar kırdı

Bitcoin (BTC) hafta boyunca 1,97 milyar dolarla ETP alanına hakim olmayı sürdürürken, Ether (ETH) bazlı ürünler de rekorlar kırdı. CoinShares, Ethereum yatırım ürünlerinin bu hafta toplam 69 milyon dolarlık girişle Mart ayından bu yana en iyi rekorunu gördüğünü açıkladı.

Varlık yöneticisi, bunun muhtemelen Ether tabanlı spot ETF'lerin yakın zamanda onaylanmasına bir yanıt olduğuna inanıyor. 23 Mayıs'ta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birkaç ETH spot ETF'sini resmi olarak onayladı.

Milyon cinsinden varlık başına akışlar. Kaynak: CoinShares

Fantom (FTM) ve XRP (XRP) sırasıyla 1,4 milyon dolar ve 1,2 milyon dolarlık giriş kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir