Henüz 19 yaşında ama dünyanın en zenginleri arasında… İşte en genç milyarderler

Önde gelen şirketlerin varisleri genç yaşta milyarderler kulübüne girebilir. Forbes'un yayınladığı listede bu yıl dünyanın en genç milyarderleri açıklandı. İlginç bir şekilde bu yıl listeye 19 yaşındaki zenginler de girdi.

Hurriyet.com.tr/Ekonomi Hizmeti

Forbes'un 2024 yılı için derlediği en zenginler listesi açıklandı.İlginç bir şekilde bu yılın listesinde en genç milyarderler de yer alıyor. 22 yaşında ve daha gençken 7 zengin listesine girdi. Dünyanın en genç milyarderi 19 yaşına girdi.

KÜREK DASSAULT 22

Rafale gibi savaş uçaklarının da üreticisi olan ünlü Fransız havayolu Dassault'un kurucusunun torunu Remi Dassault, henüz 22 yaşında. Dassault, havayolunda %4,1, ​​yazılım şirketi Dassault'ta ise %2,5 hisseye sahip. Babası Oliver Dassault'un helikopter kazasında ölmesinin ardından zengin olan Remi Dassault'un 2,5 milyar doları var.

LUCA DEL VECCİO 22

İtalya'nın en zengin kardeşlerinden biri olarak bilinen Del Veccio kardeşlerin ortanca oğlu Luca'nın 4,7 milyar dolarlık serveti var. 22 yaşındaki Luca, gözlük markası EssilorLuxottica, sigorta şirketi Generali, finans şirketleri Mediobanca ve UniCredit gibi şirketlerin yer aldığı Delfin'de hisseye sahip. Del Veccio'nun kardeşi Clemente ve ağabeyi Leonardo da kendisi gibi milyarderdir.

KIM JUNG-MI 22

Güney Koreli Kim Jung-Mi, oyun şirketi Nexon'un hisselerine sahip. 22 yaşındaki Kim'in 1,4 milyar doları var. Şirketin kurucusu ve Kim'in babası Kim Jung-ju, 2022 yılında 54 yaşında öldü.

KEVİN DAVID LEHMANN 21

Kevin David Lehmann'ın ailesi ünlü Alman eczane zinciri dm-drogerie markt'ın sahibidir. Lehmann'ın babası, Lehmann 14 yaşındayken ona zincirin hisselerinin %50'sini verdi. Avrupa genelinde 4000 dm-drogerie markt mağazası bulunmaktadır. 21 yaşındaki Lehmann'ın serveti 3,3 milyar dolar

KIM JUNG-YOUN 20

Kim Jung-youn, Nexon oyun şirketinin sahiplerinden Kim Jung-mi'nin kız kardeşidir. Yirmi yaşındaki Güney Koreli Kim'in de kardeşi gibi 1,4 milyar doları var.

CLEMENTE DEL VECCİO 19

İtalyan Del Veccio kardeşlerin en küçüğü Clemente henüz 19 yaşında. Del Vecchio da kardeşi gibi 4,7 milyar dolar değerinde. Kardeşleri gibi o da Ray-Ban gözlük üreticisi EssilorLuxottica dahil çok sayıda şirketin hisselerini elinde bulunduran Delfin holding şirketinin %12,5 hissesine sahip.

LIVIA VOIGT19

Listedeki en genç milyarder ise 19 yaşındaki Brezilyalı Livia Voigt. Genç milyarder Clemente Del Veccio'dan bir ay daha genç. Brezilyalı Voigt, endüstriyel makine üreticisi WEG'in mirasçılarından biridir. 1,1 milyar dolarlık servete sahip olan Voigt, üniversitede psikoloji okuyor.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir